Ogłoszenia duszpasterskie 24.06.2018 r. – XII niedziela zwykła

Nasz Ks. Proboszcz Piotr Miszczyk w piątek 29 czerwca obchodzi swoje imieniny. Już teraz pragniemy mu złożyć najserdeczniejsze życzenia; długich lat życia, szczęścia, dobrego zdrowia, w dalszym ciągu takiej pogody ducha i wielu łask Bożych. Niech św. Piotr wspiera Go w przybliżaniu naszej wspólnoty do Chrystusa.

Dzisiaj Uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela.

Msze św. są odprawiane o godz. 7.30, 11.00, 18.00, w Czyżówce o godz. 9.15, godzinki o 7.00. Nabożeństwo czerwcowe dziś o godz. 17.30, w dni powszednie po wieczornej Mszy św.

W ramach składki inwestycyjnej zebraliśmy: w Czyżówce 1090 zł., w Płokach wraz z kilkoma kopertami z Czyżówki 3670 zł. Bóg zapłać.

Dzisiaj w parafii Ap. Piotra i Pawła w Trzebini odpust parafialny, suma o 11.00

Czwartek – wspomnienie św. Ireneusza, biskupa i męczennika.

Piątek – Uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

Niedziela – pierwsza niedziela miesiąca, dlatego więc o godz. 17.00 nasze tradycyjne „Czuwanie z Maryją”. Po nabożeństwie zmiana tajemnic dla Róż, w Czyżówce po Mszy św. o godz. 9.15. Jest to również nasz kolejny dzień Nowenny przed Jubileuszem 100-lecia odzyskania niepodległości. W intencji Ojczyzny będziemy się modlić na czuwaniu i na Mszy św. wieczornej.

Decyzją Metropolity Krakowskiego Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego ks. Krzysztof Król  – nasz wikariusz – został mianowany proboszczem parafii Św. Jadwigi Śląskiej w Waksmundzie. Księdzu Krzysztofowi dziękujemy za tę roczną pracę i życzymy zdrowia i Bożego błogosławieństwa w tym nowym wyzwaniu.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W „Gościu Niedzielnym” między innymi: Wkrótce będziemy oglądać nową katolicką telewizję. Kiedy to nastąpi?

Przypominamy, że ogłoszenia i intencje Mszy św. można znaleźć na naszej stronie internetowej.