OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE V NIEDZIELA WIELKANOCNA – Płoki, 29 kwietnia 2018 r.

Msze św. są odprawiane o godz. 7.30, 11.00, 18.00, w Czyżówce o godz. 9.15, godzinki o godz. 7.00, a o godz. 17.30 Nieszpory.

Wtorek – wspomnienie św. Józefa, rzemieślnika, patrona robotników. Ten dzień podkreśla szczególną rolę pracy w życiu i rozwoju każdego człowieka. W Młoszowej odpust parafialny – suma o godz. 11.00.

W tym dniu również pierwsze nabożeństwo majowe ku czci Najświętszej Maryi Panny połączone z procesją wokół kościoła. W czasie tych nabożeństw modlimy się szczególnie za Ojca świętego, za Kościół w Polsce, o pokój na świecie, za rodziny, o powołania, o dobre urodzaje. Nabożeństwa będą odprawiane codziennie przez cały miesiąc maj o godz. 17.30 – również w Czyżówce.

Środa – wspomnienie św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła.

Czwartek - uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Msze święte według porządku niedzielnego. Na każdej Mszy świętej odnowienie ślubów jasnogórskich. W Myślachowicach Msza św. odpustowa o godz. 11.30.

Piątek – wspomnienie św. Floriana, męczennika, patrona miasta Krakowa i zarazem patrona strażaków. Z tej okazji naszym płockim strażakom życzymy bezpiecznej służby, zawsze szczęśliwych powrotów z akcji, a także zdrowia, szczęścia oraz wszelkiej pomyślności w życiu osobistym. Należą się Wam ogromne podziękowania za poświęcenie w ochronie życia i mienia ludzkiego, za zaangażowanie i gotowość do niesienia pomocy. Msza św. w intencji członków OSP Płoki i ich rodzin oraz za zmarłych strażaków będzie w sobotę o 18.00.

Jest to zarazem I piątek miesiąca – Spowiedź w Czyżówce od godz. 15.00 i Msza św. o godz. 16.00, w Płokach spowiedź od godz. 17.00. Przypominamy o spowiedzi w tym dniu dzieci które będą obchodzić rocznicę I Komunii Św. Chorych z komunią św. będziemy odwiedzać od godz. 8.30.

Sobota – Wspomnienie Św. Stanisława Kazimierczyka, kapłana. Jest to zarazem pierwsza sobota miesiąca. Po rannej Mszy św. litania do Matki Bożej i modlitwa za rodziców oczekujących potomstwa.

Niedziela – z racji I niedzieli miesiąca o godz. 17.00 zapraszamy na nasze tradycyjne „Czuwanie z Maryją”. Po nabożeństwie zmiana tajemnic dla Róż – w Czyżówce po Mszy św. o godz. 9.15. Jest to również nasz kolejny dzień Nowenny przed Jubileuszem 100–lecia odzyskania niepodległości. W intencji Ojczyzny będziemy się modlić na Czuwaniu i na Mszy św. wieczornej.

A o godz. 11.00 będziemy przeżywać w naszym sanktuarium Pierwszą Komunię świętą. W tym roku przystąpi do niej aż 31 dzieci. Gromadzą się o godz. 10.45. W związku z tym informujemy, że praktycznie wszystkie miejsca siedzące w naszej świątyni będą zarezerwowane dla rodzin dzieci pierwszokomunijnych. Ze względu więc na spodziewaną bardzo dużą ilość gości, zwracamy się z prośbą do wszystkich tradycyjnie uczestniczących w naszej Mszy św. niedzielnej o godz. 11.00, aby wyjątkowo w tym dniu przyjść na Msze św. w innych godzinach. Ostatnia próba przed uroczystością będzie 4 maja w piątek o godz. 18.30. Obecność obowiązkowa.

Spowiedź dzieci i rodziców komunijnych 5 V w sobotę o godz. 9.00

Już dziś informujemy, że w sobotę 12 maja odbędzie się nasza doroczna uroczystość w związku z 72 rocznicą męczeńskiej śmierci Sługi Bożego księdza Michała Rapacza. Naszej modlitwie przy grobie Sługi Bożego i Mszy św. będzie przewodniczył ks. Andrzej Scąber referent do spraw beatyfikacji Diecezji Krakowskiej.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W „Gościu niedzielnym” między innymi: Rozmowa z nowym prezydentem Europejskiego Forum Nauczania Religii w Szkołach, Ks. Romanem Buchtą o dylematach rodziców broniących prawa do wychowania swoich dzieci.

Przypominamy, że ogłoszenia i intencje Mszy św. można znaleźć na naszej stronie internetowej.