Ogłoszenia duszpasterskie 1.04.2018 r. – Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego

Msze św. o godz. 7.30, 11.00, 18.00, w Czyżówce o godz. 9.15. Dziś nieszporów nie będzie.

Poniedziałek Wielkanocny – Msze św. jak w niedzielę – bez godzinek i nieszporów. Składka w tym dniu jest przeznaczona na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie.

Na Mszy św. o godz. 11.00 będzie uroczyste przyjęcie nowego kandydata na ministranta.

Piątek – Pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź w Czyżówce od 15.00 i Msza Św. o godz. 16.00, w Płokach spowiedź od 17.00. Odwiedziny chorych od 8.30.

Z racji uroczystego charakteru Oktawy Zmartwychwstania Pańskiego w tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

Sobota – pierwsza sobota miesiąca. Po Mszy św. o 7.00 litania do NMP i modlitwy za rodziców oczekujących potomstwa.

Niedziela święto Miłosierdzia Bożego. Dlatego zamiast kazania po każdej Mszy św. uczczenie  obrazu Jezusa Miłosiernego i modlitwa koronką do Bożego Miłosierdzia. W tym dniu składka będzie przeznaczona na Caritas, z racji rozpoczynającego się 74 Tygodnia Miłosierdzia. O 17.00 Czuwanie z Maryją, po nim zmiana tajemnic Róż, w Czyżówce po Mszy św. o 9.15.

Serdeczne podziękowanie za liczny udział w uroczystościach Wielkiego Tygodnia, a szczególnie: Straży Pożarnej, Kołom Gospodyń, Służbie Liturgicznej, Scholi, przedstawicielom młodzieży za przygotowanie Ciemnicy i Grobu Pańskiego, pani Edycie za dekorację kwiatową, pani organistce Ewie, panu kościelnemu Krzysztofowi i panu Krzysztofowi Demianiukowi, wszystkim, którzy przyczynili się do religijnego przeżycia tego czasu, oraz księdzu wikariuszowi Krzysztofowi za przygotowanie całej liturgii Wielkiego Tygodnia. Bóg zapłać także za ofiary na kwiaty do Bożego Grobu.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W „Gościu Niedzielnym” między innymi:

Jak „specjaliści od dowodzenia w sądach, najwybitniejsi prawnicy świata mówią o tym, jak bardzo wiarygodne są świadectwa o cudach”.

Przypominamy, że ogłoszenia i intencje Mszy św. zamieszczone są na naszej stronie internetowej.

Na święta Zmartwychwstania Chrystusa Pana składamy  najserdeczniejsze życzenia: obfitości łask Bożych, zdrowia, radości, wytrwałości w codziennym zmaganiu się z przeciwieństwami, poczucia siły, pokoju i nieustającej wiary i nadziei płynących od Tego który zwyciężył śmierć”.