Ogłoszenia duszpasterskie 7.10.2018 – XXVII Niedziela Zwykła

Msze św. są odprawiane o godz. 7.30, 11.00, 18.00, w Czyżówce o godz. 9.15. Godzinki o 7.00,  czuwanie z Maryją o godz. 17.00.

Wtorek – święto bł. Wincentego Kadłubka, biskupa.

Piątek – dzień modlitwy o rychłą beatyfikację Sługi Bożego ks. Michała Rapacza. Różaniec św. o godz. 17.30. Po nabożeństwie Msza św. w tej intencji.

Sobota – wsp. bł. Honorata Koźmińskiego, kapłana.

W przyszłą niedzielę XVIII Dzień Papieski, przed kościołem odbędzie się zbiórka pieniędzy z przeznaczeniem na stypendia dla utalentowanej młodzieży pochodzącej z niezamożnych rodzin. Bóg zapłać za wsparcie. Można też wysłać SMS o treści „POMOC”  na numer: 74 265 – szczegóły na plakacie.

Zbliża się uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny – czas szczególnej pamięci o naszych zmarłych. Św. Jan Paweł II mówił: “Modlitwa za zmarłych jest ważną powinnością, bowiem nawet jeśli odeszli w łasce i w przyjaźni z Bogiem, być może potrzebują jeszcze ostatniego oczyszczenia, by dostąpić radości nieba”. Kościół więc nieustannie powierza w modlitwie zmarłych wiernych, a także tych, których wiarę znał jedynie sam Bóg. Jedną z form troski o zmarłych są tak zwane wypominki – jednorazowe i roczne.

Tradycyjnie przy wypominkach rocznych wypominając dwie – trzy osoby ofiara jak na Mszę św.; przy wypominkach jednorazowych ofiara dowolna.

Przypominamy, że wypominki roczne odczytywane są w każdą niedzielę przed sumą, a w Czyżówce przed Mszą św. o godz. 9.15 oraz w każdy trzeci piątek miesiąca przed wieczorną Mszą św., która odprawiana jest przez cały rok w intencji zmarłych wypominanych. Z tyłu kościoła można zabrać kartki do wpisywania zmarłych.

Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy błogosławionej niedzieli!