Ogłoszenia duszpasterskie 5.08.2018 r.

Msze św. są odprawiane o godz. 7.30, 11.00, 18.00, w Czyżówce o godz. 9.15, godzinki o 7.00. Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca – o godz. 17.00 nasze tradycyjne „Czuwanie z Maryją”. Po nabożeństwie zmiana tajemnic dla Róż, w Czyżówce po Mszy św. o godz. 9.15.

To również nasza nowenna przed Jubileuszem 100-lecia odzyskania niepodległości. W intencji Ojczyzny będziemy się modlić na czuwaniu i na Mszy św. wieczornej.

Poniedziałek – Święto Przemienienia Pańskiego

Środa – wspomnienie św. Dominika, kapłana.

Czwartek – święto św. Teresy Benedykty od Krzyża (Edyty Stein), dziewicy i męczennicy, patronki Europy.

Piątek – święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika.

Sobota – wspomnienie św. Klary, dziewicy.

Niedziela – dzień modlitwy o rychłą beatyfikację Sługi Bożego ks. Michała Rapacza. O godz. 17.30 różaniec św., a po nim Msza św. w tej intencji. Jednocześnie przypominamy, że można składać swoje prośby do skrzynki w kaplicy bocznej albo przesłać poprzez „skrzynkę intencji” zamieszczoną na naszej stronie internetowej – w tych intencjach będziemy się modlić w czasie różańca.

Jutro przybywa do nas Piesza Pielgrzymka Krakowska na Jasną Górę z Suchej Beskidzkiej. Pielgrzymi przyjdą około godz. 18.00. Gdy zadzwonią dzwony na powitanie, prosimy o przyjście tych, którzy zgłosili gotowość przyjęcia pielgrzymów, aby zaprowadzić ich na nocleg. Bóg zapłać za waszą gościnność i włączenie się w trudy i łaski pielgrzymowania.

W tamtym roku zakończyliśmy pierwszy etap remontu wieży, który polegał na naprawieniu licznych ubytków żelbetonowych. Po sprawdzeniu,  że wszystko jest jak trzeba, rozpoczęliśmy kolejny etap prac już bardziej kosmetycznych. Mamy nadzieję, że uda się to skończyć, że poradzimy sobie też z finansami, choć wiemy, że nie będą małe. Chcielibyśmy w tym roku zakończyć docelowo te górne segmenty wieży.

Przypominamy, że ogłoszenia i intencje Mszy św. można znaleźć na naszej stronie internetowej.