Ogłoszenia duszpasterskie 5.02.2018 r. – V niedziela zwykła

Msze św. są odprawiane o godz. 7.30, 11.00, 17.00, w Czyżówce o godz. 9.15, o godz. 7.00 Godzinki, a o godz. 16.00 „Czuwanie z Maryją” – po nabożeństwie zmiana tajemnic dla Róż w Płokach, w Czyżówce po Mszy św. o godz. 9.15.

Od dzisiaj rozpoczynamy   jubileuszową nowennę jako dziękczynienie w setną rocznicę odzyskania niepodległości przez naszą Ojczyznę. Nowennę tę będziemy odprawiać w każdą pierwszą niedzielę miesiąca w czasie naszego Czuwania z Maryją i na wieczornej Mszy św. Zapraszamy do wspólnej modlitwy. Dla nas wszystkich słowa Ojczyzna, wolność, niepodległość powinny być wielką wartością.

Poniedziałek – wspomnienie św. Agaty dziewicy i męczennicy.

Wtorek – wspomnienie świętych męczenników Pawła Miki i towarzyszy.

Sobota – wspomnienie św. Scholastyki, dziewicy.

W przyszłą niedzielę nabożeństwo 40-godzinne przed Wielkim Postem. Parafian z Płok i Czyżówki prosimy o podjęcie adoracji Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie i Jego modlitewne nawiedzenie. Można to uczynić w dowolnym czasie, ale szczególnie według zaproponowanego porządku:

PŁOKI:

12.00 – 13.00 ul. Olkuska, Wilcza Woda, Pod Buczyną i Stoki.

13.00 – 14.00 ul. Zielona, Złotnicza, Jurajska i Szkolna.

14.00 – 15.00 ul. Główna, Dworska, Stroma, Polna i Rzeczna.

15.00 – 16.00 ul. Kasztanowa, Źródlana i Jasna.

16.00 – 17.00 ul. Pasieczna, Słoneczna i ks. Michała Rapacza.

CZYŻÓWKA

10.00 – 11.00 ul. Skalna, Podgórze, Kasztanowa i Hrabiego Potockiego.

11.00 – 12.00 ul. Długa od kaplicy do elektrowni.

12.00 – 13.00 ul. Szkolna, Piaskowa i domy najbliżej kaplicy.

13.00 – 14.00 ul. Długa od kaplicy w kierunku Płok.

14.00 – 15.00 ul. Płocka, Studzienna, Lipowa i Olkuska.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W „Gościu Niedzielnym” między innymi: o Korei, w której chrześcijaństwo rozwija się bardzo szybko, a wyznawcami Chrystusa zostają również politycy i celebryci.

6 lutego 2018 r. w Myślachowicach, w budynku Domu Kultury, ul. Trzebińska 1, odbędzie się spotkanie: „Warsztaty Zdrowia dla Kobiet” w ramach projektu współfinansowanego z funduszy europejskich „Kształtowanie świadomości zdrowotnej kobiet w wieku 50-69 lat w zakresie profilaktyki raka piersi”, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego. Szczegóły na plakacie i na ulotkach.

Przypominamy, że ogłoszenia i intencje Mszy św. można znaleźć na naszej stronie internetowej.