Ogłoszenia duszpasterskie 30.09.2018 – XXVI Niedziela Zwykła

Msze św. są odprawiane o godz. 7.30, 11.00, 18.00, w Czyżówce o godz. 9.15, godzinki o 7.00, nieszpory o 17.30.

Poniedziałek – wsp. św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła. Jest również początek nabożeństw różańcowych, które będą odprawiane przez cały październik o g. 17:30, również w kaplicy w Czyżówce. Zachęcamy do modlitwy szczególnie dzieci i młodzież. Dla dzieci przygotowaliśmy małe niespodzianki.
Wtorek –
wsp. św. Aniołów Stróżów.
Czwartek –
wsp. św. Franciszka z Asyżu.
Piątek –
wsp. św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy.
To również I piątek miesiąca. Spowiedź w Czyżówce od godz. 15.00, Msza św. o godz. 16.00. Spowiedź w Płokach od godz 17.00. Odwiedziny chorych od godz. 8.15.
Sobota – I sobota miesiąca. Po rannej Mszy św. Litania do NMP i modlitwy za rodziców oczekujących potomstwa.

Niedziela – wsp. Najświętszej Maryi Panny Różańcowej. Po Mszy św. o godz. 11.00 procesja różańcowa wokół kościoła do 5 ołtarzy. Prosimy osoby z Róż o tradycyjne przygotowanie ołtarzy – dwa panie z Płok i dwa panie z Czyżówki. Strażaków prosimy o niesienie baldachimu, starszych i młodzież o wzięcie feretronów, a dzieci o sypanie kwiatów.
Po procesji zmiana tajemnic dla Róż w Płokach; a w Czyżówce po Mszy św. o 9.15.

To również kolejny dzień nowenny przed Jubileuszem 100-lecia odzyskania niepodległości. W intencji Ojczyzny będziemy modlić się na „Czuwaniu z Maryją” o godz. 17.00 i podczas Mszy św. wieczornej.

Uroczyste poświęcenie różańców dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii św. w przyszłą niedzielę 7 października w  Sanktuarium NMP w Płokach na Mszy św. o godz. 11.00. Zapraszamy dzieci wraz z rodzicami. (Różańce zostaną rozdane na Mszy św.). Po Mszy św. prosimy rodziców o pozostanie na krótkie spotkanie informacyjne w kościele.

W tym roku – podobnie jak w ubiegłym – młodzież przygotowująca się do przyjęcia sakramentu bierzmowania będzie spotykać się na pierwszopiątkowej Mszy św., w czasie której odbywać się będą spotkania formacyjne. Kandydaci z klasy 6, 7, 8 i III gimnazjum spotykają się 5 października na Mszy św. o godz. 16.00 w Czyżówce i o godz. 18.00 w Płokach. Prosimy aby przed Mszą św. kandydaci skorzystali ze spowiedzi św. na I Piątek i potwierdzili ją w indeksie. Obecność obowiązkowa.

Przypominamy, że ogłoszenia i intencje Mszy św. można znaleźć na naszej stronie internetowej, do której odwiedzania serdecznie zapraszamy.