Ogłoszenia duszpasterskie 3.06.2018 r. – IX niedziela zwykła

Msze św. są odprawiane o godz. 7.30, 11.00, 18.00, w Czyżówce o godz. 9.15, godzinki o 7.00. Z racji I Niedzieli miesiąca o godz. 17.00 Czuwanie z Maryją. Po nabożeństwie zmiana tajemnic dla Róż, w Czyżówce po Mszy św. o godz. 9.15. Jest to również nasz kolejny dzień Nowenny przed Jubileuszem 100-lecia odzyskania niepodległości. W intencji Ojczyzny będziemy się modlić na Czuwaniu i na Mszy św. wieczornej.

Nabożeństwa czerwcowe w czasie oktawy Bożego Ciała do czwartku oraz w piątek będą o godz. 17.30, w sobotę po Mszy św. wieczornej, a w niedzielę o godz. 17.30.

Pragniemy serdecznie podziękować wszystkim, którzy tak licznie wzięli udział w naszej procesji Bożego Ciała. Dziękujemy również tym, którzy pięknie przygotowali ołtarze. Dziękujemy scholi, służbie liturgicznej, harcerkom, strażakom, Kole Gospodyń, Różom Różańcowym, dzieciom w strojach komunijnych oraz sypiącym kwiaty i dzwoniącym dzwonkami. Dziękujemy pani Organistce i panu Kościelnemu. Dziękujemy również wszystkim, którzy złożyli ofiary na kwiaty. Część tych pieniędzy została wykorzystana do udekorowania ołtarzy w czasie procesji, a reszta przez najbliższy czas będzie przeznaczona na kwiaty do naszego Sanktuarium.

Czwartek – o godz. 17.30 procesja wokół kościoła kończąca czas oktawy Bożego Ciała. Po nabożeństwie błogosławieństwo dzieci i poświęcenie wianków.

Piątek – uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa – o godz. 17.30 nabożeństwo czerwcowe połączone z procesją wokół kościoła. Z racji uroczystości nie obowiązuje tego dnia wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

Sobota – wspomnienie Niepokalanego Serca N.M.P.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W „Gościu Niedzielnym” dzisiaj między innymi: „Prawa człowieka w służbie ideologii.”

Przypominamy, że ogłoszenia i intencje Mszy św. można znaleźć na naszej stronie internetowej.