Ogłoszenia duszpasterskie 28.10.2018 Rocznica Poświęcenia Kościoła Własnego

Msze św. w naszym Sanktuarium są odprawiane o godz. 7.30, 11.00, 17.00, w Czyżówce o godz. 9.15, godzinki o godz. 7.00, nabożeństwo różańcowe o godz. 16.30. Przypominamy, że od dzisiaj Msze św. wieczorne z racji zmiany czasu są odprawiane o godz. 17.00, a w środy w Czyżówce o godz. 16.00.

W ramach składki inwestycyjnej zbieranej na remont wieży w Sanktuarium i po domach zebrano 24 480 zł, na potrzeby kaplicy w Czyżówce 1080 zł.

W czwartek Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. będą odprawiane o godz. 7.30, 9.30, 11.00, 13.30, 17.00, w Czyżówce o godz. 16.00. Po Mszy św. o godz. 13.30 procesja żałobna na cmentarz, tam modlić się będziemy za zmarłych odczytując wypominki.

W piątek „Dzień zaduszny” – wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych – Msze św. będą odprawiane o godz. 7.00, 9.30, 14.30 i 17.00 – w Czyżówce o godz. 16:00. Po Mszy św. o godz. 14.30 procesja z wypominkami na stary cmentarz. W niedzielę „Czuwanie z Maryją”, w czasie którego też będziemy modlić się za zmarłych odczytując wypominki. Jest to również pierwszy piątek miesiąca, spowiedź na Mszach św. Odwiedziny chorych od godz. 8:30.

Uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny to czas pamięci o zmarłych. Odwiedzamy ich groby, zapalmy znicze, kładziemy kwiaty. Najważniejszą formą pamięci jest jednak modlitwa. Pięknym zwyczajem jest wyczytywanie imion i nazwisk naszych bliskich zmarłych, których polecamy modlitwie Kościoła. Każde imię to osobna historia, niepowtarzalny ludzki los. Modląc się za zmarłych, dziękujemy za ich życie, za dobro, które wnieśli, prosimy o przebaczenie ich grzechów, błagamy o dar nieba. My też kiedyś będziemy potrzebowali takiej modlitwy. Można jeszcze zamawiać wypominki.

W tym tygodniu również:

Sobota –I sobota miesiąca – po rannej Mszy św. litania do NMP i modlitwy za rodziców oczekujących potomstwa.

Niedziela – Po „Czuwaniu z Maryją” zmiana tajemnic dla róż w Płokach. W Czyżówce po Mszy św. o godz. 9.15.

Młodzież przygotowująca się do przyjęcia sakramentu bierzmowania ma swoje spotkania podczas pierwszopiątkowej Mszy św., w czasie której jest dla nich specjalne kazanie formacyjne. Kandydaci więc ze wszystkich klas gimnazjalnych spotykają się 2 listopada o godz. 16.00 w Czyżówce i o godz. 17.00 w Płokach. Obecność obowiązkowa.

Parafia N.S.N.M.P w Sierszy zaprasza na Pochód Świętych 31.10.2018. Również w tym dniu w naszej parafii Korowód Świętych organizuje szkoła w Płokach.

Przypominamy, że ogłoszenia i intencje Mszy św. są dostępne na naszej stronie internetowej.

Bóg zapłać za pozytywny odzew na nasz apel grabienia liści na starym cmentarzu. Przyszła grupa osób i prawie wszystko zostało zrobione, zostało niewiele. Bóg zapłać za pomoc również grupie ministrantów.

Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia!