Ogłoszenia duszpasterskie 28.03.2021 r. – Niedziela Palmowa

Rozpoczynamy Wielki Tydzień, czas przygotowujący nas na Święta Zmartwychwstania Pańskiego.

Z powodu trwającej epidemii możemy w sposób ograniczony włączyć się w Liturgię tego tygodnia, dlatego gorąco zachęcamy do skorzystania z dostępnych transmisji telewizyjnych czy internetowych na naszym profilu facebook. Ważne jest byśmy w tym trudnym dla nas wszystkich czasie nie oddalili się od Boga.

W sanktuarium liturgia Wielkiego Tygodnia będzie odbywała się w stałym porządku z ograniczoną ilością wiernych. Prosimy o duchową łączność w godzinach jej trwania. Bądźmy wtedy razem jako jedna rodzina parafialna.

OBRZĘDY WIELKIEGO TYGODNIA:

WIELKI CZWARTEK – o godz. 18.00 Msza Wieczerzy Pańskiej. Po niej przeniesienie Pana Jezusa do ciemnicy; czuwanie do godz. 21.00.

WIELKI PIĄTEK – obowiązuje post ścisły – czyli posiłek 3 razy w ciągu dnia, w tym jeden może być do syta i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

ADORACJA PANA JEZUSA W CIEMNICY od 7.00 do 17.00

7.00 – 9.00 – parafianie z Czyżówki: domy od kaplicy w kierunku Płok po lewej stronie ul. Długiej i od tej ulicy na północ.
9.00 – 11.00 – parafianie z Czyżówki: domy od kaplicy w kierunku Płok po prawej stronie ul. Długiej i od tej ulicy na południe.
11.00 – 13.00 – parafianie z Czyżówki: domy od kaplicy w kierunku elektrowni po prawej stronie ul. Długiej i na północ od tej ulicy.
13.00 – 15.00 – parafianie z Czyżówki: domy od kaplicy w kierunku elektrowni po lewej stronie ul. Długiej i na południe od tej ulicy.
15.00 – 17.00 – parafianie z Płok: domy przy ul. Pasiecznej, Słonecznej, ks. Michała Rapacza i Jasnej.

O godz. 15.00 w godzinie śmierci Pana Jezusa w sanktuarium nabożeństwo Drogi Krzyżowej (transmisja na facebook)

O godz. 18.00 OBRZĘDY WIELKIEGO PIĄTKU – Liturgia Słowa, Adoracja Krzyża, Komunia św., przeniesienie Pana Jezusa do Grobu i adoracja indywidualna w Grobie do godz. 21.00.

WIELKA SOBOTA

ADORACJA PANA JEZUSA W GROBIE

7.00 – 9.00 – parafianie z Płok: domy przy ul. Źródlanej i Kasztanowej.
9.00 – 11.00 – parafianie z Płok: domy przy ul. Rzecznej, Polnej, Krzywej i Dworskiej.
11.00 – 13.00 – parafianie z Płok: domy przy ul. Głównej i Szkolnej.
13.00 – 15.00 – parafianie z Płok: domy przy ul. Jurajskiej, Na Stokach i Złotniczej.
15.00 – 17.00 – parafianie z Płok: domy przy ul. Zielonej, Olkuskiej, Pod Buczyną i Wilcza Woda.

Błogosławienie pokarmów odbywać się będzie wokół kościoła w Płokach o godz. 12.00 i 13.00 oraz przed kaplicą w Czyżówce o godz. 11.00. Prosimy o zachowanie dystansu sanitarnego.

O godz. 18.00 OBRZĘDY WIELKIEJ SOBOTY – prosimy przynieść świece.

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

Procesja Rezurekcyjna z zachowaniem obostrzeń sanitarnych o godz. 7.00. Po procesji pierwsza Msza św. około godz. 7.30, następne o godz. 11.00 i 18.00, w Czyżówce o godz. 9.15.

Bóg zapłać za ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego, jak również w ramach składki inwestycyjnej; zebrano w Czyżówce 650 zł., w Płokach 3 010 zł.

Dziękujemy za przedświąteczne posprzątanie sanktuarium mieszkańcom ulic: Rzecznej i Polnej.

Dziś przed kościołem DZIECI z naszej parafialnej scholii zapraszają na KIERMASZ OZDÓB ŚWIĄTECZNYCH na stół wielkanocny. Wszystkie ozdoby świąteczne zostały wykonane ręcznie przez dzieci, oraz osoby zaprzyjaźnione z naszą scholą. Dodatkową zachętą do wzięcia udziału w naszej akcji, niech będzie cel, który nam towarzyszy. Wszystkie zebrane środki w czasie trwającego kiermaszu, przekażemy na zakup pompy insulinowej dla chorej Kornelii Rejdych, uczennicy naszej szkoły.

Serdecznie zapraszamy i dziękujemy za wsparcie naszej inicjatywy!

Postarajmy się jak najgłębiej przeżyć ten ważny czas.