Ogłoszenia duszpasterskie 28.01.2018 r. – IV niedziela zwykła

Msze św. są odprawiane o godz. 7.30, 11.00, 17.00, w Czyżówce o godz. 9.15, o godz. 7.00 Godzinki, a o godz. 16.30 Nieszpory.

Bóg zapłać za ofiary składane w ramach składki inwestycyjnej. Zebrano w Czyżówce 1090 zł. Natomiast w Płokach (wraz z kilkoma kopertami z Czyżówki) zebraliśmy 4160 zł. Bóg zapłać też za wpłaty na nasze konto bankowe.

Środa -  wspomnienie św. Jana Bosko, kapłana.

Piątek – święto Ofiarowania Pańskiego – Matki Bożej Gromnicznej. Msze św. o godz. 7.00, 9.30, 17.00 i o godz. 16.00 w Czyżówce. W czasie każdej Mszy św. błogosławieństwo świec i gromnic. Prosimy o takie zabezpieczenie świec, aby uniknąć polania woskiem ubrań, ławek i posadzki. Jest to również dzień życia konsekrowanego – zbierana składka przeznaczona jest na zakony kontemplacyjne. Bóg zapłać. Święto to kończy tradycyjny okres, w którym chwalimy Jezusa kolędami, a nasze domy i kościoły ozdabiają choinki i szopki.

To także – pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź święta w Czyżówce od godz. 15.00 i Msza św. o godz. 16.00, w Płokach spowiedź od godz. 16.00. Chorych z Komunią św. będziemy odwiedzać od godz. 8.15.

Sobota – pierwsza sobota miesiąca. Po rannej Mszy św. litania do Matki Bożej i modlitwa w intencji rodziców oczekujących potomstwa.

Niedziela – pierwsza niedziela miesiąca. „Czuwanie z Maryją” o godz. 16.00. Po nabożeństwie zmiana tajemnic dla Róż, w Czyżówce po Mszy św. o godz. 9.15.

Od przyszłej niedzieli w Trzebini w kościele św. Apostołów Piotra i Pawła rozpoczyna się kurs przedmałżeński.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W „Gościu Niedzielnym” między innymi: Kim są uczestnicy zimowej wyprawy na K2

Przypominamy, że ogłoszenia i intencje Mszy św. można znaleźć na naszej stronie internetowej.