Ogłoszenia duszpasterskie 27.08.2017 r. – XXI niedziela zwykła

Msze św. są odprawiane o godz. 7.30, 11.00, 18.00, w Czyżówce o godz. 9.15, godzinki o 7.00, o godz. 17.30 Nieszpory.

W ramach składki inwestycyjnej zebrano w Płokach wraz z kopertami z Czyżówki i wpłatami na cmentarz 5490 zł. W Czyżówce zebrano 990 zł. Bóg zapłać za każdą ofiarę.

W dniach od 5 do 11 września będziemy przeżywać nasze doroczne uroczystości odpustowe ku czci Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. Szczegóły na plakatach, ulotkach oraz na naszej stronie internetowej.

W związku z tymi uroczystościami w sobotę 2 września chcemy zrobić generalne sprzątanie kościoła i obejścia. Prosimy o pomoc mieszkańców ulic: Rzeczna i Polna. Sprzątanie rozpoczniemy o godz. 9.00.

Wtorek – wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela
Piątek – wspomnienie bł. Bronisławy, dziewicy. Jest to również I piątek miesiąca – spowiedź w Czyżówce od godz. 15.00 i Msza św. o 16.00, w Płokach spowiedź od godz. 17.00. Chorych będziemy odwiedzać od godz. 8.30.
Niedziela – Zmiana tajemnic dla Róż, w Czyżówce o godz. 15.00, a w Płokach po Nieszporach o godz. 17.30. W ramach zmianki różańcowej krótkie spotkanie Róż Różańcowych. Tradycyjne „Czuwanie z Maryją” odbędzie się nie w pierwszą niedzielę września, ale w odpustową uroczystość Narodzenia Najświętszej Maryi Panny - 8 września o godz. 17.00.

Pragniemy poinformować wszystkich uczniów klas: VII SP, II i III gimnazjum, że pierwsze spotkanie w ramach przygotowania do przyjęcia sakramentu bierzmowania odbędzie się w sanktuarium 7 września o godz. 18,00 w ramach odpustowego spotkania młodych. Po uroczystościach wręczenie indeksów bierzmowanego i spotkanie organizacyjne. Obecność wszystkich obowiązkowa.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Do „Gościa Niedzielnego” dołączony jest film „Misja”, filmowe arcydzieło zaliczane do kanonu światowej kinematografii, wielkie role znanych aktorów oraz muzyka skomponowana przez Ennio Morricone.

Przypominamy, że ogłoszenia i intencje Mszy św. można znaleźć na naszej stronie internetowej.