Ogłoszenia duszpasterskie 27.05.2018 r. – Uroczystość Trójcy Przenajświętszej

Msze św. są odprawiane o godz. 7.30, 11.00, 18.00, w Czyżówce o godz. 9.15, godzinki o 7.00. Nabożeństwa majowe o 17.30, a nabożeństwa czerwcowe będziemy odprawiać w niedziele o godz. 17.30, a w dni powszednie po Mszy św. o godz. 18.00. Dziś kończy się okres spowiedzi i komunii św. wielkanocnej.

W ramach składki inwestycyjnej zebraliśmy w Czyżówce 1160 i Płokach 3590zł. Bóg zapłać za ofiary.

Wtorek – wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy.

Czwartek – uroczystość Bożego Ciała. Msze św. o godz. 7.30, 9.30 z procesją do czterech ołtarzy i o godz. 18.00; w Czyżówce o godz. 16.00. Prosimy parafian – jak co roku – o przygotowanie czterech ołtarzy w tych samych tradycyjnych miejscach, a także udekorowanie okien domów na trasie procesji. Na procesję Bożego Ciała zapraszamy dzieci z III i IV klas w strojach komunijnych – dziewczynki do sypania kwiatów, chłopców do dzwonków. Prosimy o zabranie feretronów, sztandarów i świec. Zapraszamy również młodzież, także kandydatów do Bierzmowania. Naszych strażaków prosimy o niesienie baldachimu. Procesja Bożego Ciała to publiczne wyznanie wiary i zaproszenie Chrystusa na nasze ulice z prośbą o błogosławieństwo. Niech więc nikogo z nas nie zabraknie na tej uroczystości. Przez oktawę Bożego Ciała, która potrwa do 7 czerwca, nabożeństwa połączone z procesją wokół kościoła będą odprawiane o godz. 17.30.

Piątek – I piątek miesiąca – spowiedź w Czyżówce od godz. 15.00, Msza Św. o 16.00. w Płokach spowiedź od godz. 17.00. Po Mszach św. spotkanie dla kandydatów do Bierzmowania. Chorych będziemy odwiedzać od godz. 8.30.

Jest to również wspomnienie Św. Justyna męczennika i Dzień Dziecka, dlatego wszystkim dzieciom składamy serdeczne życzenia.

Sobota – I sobota miesiąca. Po rannej Mszy św. Litania do Matki Bożej i modlitwa za rodziców oczekujących potomstwa.

Niedziela – Z racji I Niedzieli miesiąca o godz. 17.00 Czuwanie z Maryją. Po nabożeństwie zmiana tajemnic dla Róż, w Czyżówce po Mszy św. o godz. 9.15. Jest również nasz kolejny dzień Nowenny przed Jubileuszem 100-lecia odzyskania niepodległości. W intencji Ojczyzny będziemy się modlić na Czuwaniu i na Mszy św. wieczornej.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W „Gościu Niedzielnym”

m.in. O Eucharystii, która  nie powinna spowszednieć, ale mocno trwać jako Najświętszy Sakrament.

Przypominamy, że ogłoszenia i intencje Mszy św. można znaleźć na naszej stronie internetowej. A na Facebooku, profilu naszego sanktuarium można oglądnąć zdjęcia i filmiki z naszej V Gry Terenowej i XXI Dni Kultury Chrześcijańskiej.