Ogłoszenia duszpasterskie 25.03.2018 r. – Niedziela Palmowa Męki Pańskiej

Msze św. odprawiane są o godz. 7.30, 11.00 i 18.00, w Czyżówce o godz. 9.15, Godzinki o Męce Pańskiej o godz. 7.00, a o 17.15 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym i ucałowaniem relikwii krzyża.

Bóg zapłać za ofiary składane w ramach składki inwestycyjnej, zebrano w Czyżówce 1220 zł w Płokach wraz z kilkoma kopertami z Czyżówki 3730.

Od dzisiaj, po zmianie czasu, Msze św. wieczorne będą odprawiane o godz. 18.00.

Z racji Świąt Wielkanocnych „Czuwanie z Maryją" będzie 8 kwietnia.

Jeżeli ktoś jeszcze nie skorzystał z sakramentu spowiedzi, może to uczynić u Księży Salwatorianów w Trzebini, w czasie „Nocy konfesjonałów” w czwartek i piątek w godz. 21.00 – 2.00.

Bóg zapłać za ofiary składane w Płokach i Czyżówce na kwiaty do Bożego Grobu. Dziękujemy za przedświąteczne posprzątanie sanktuarium mieszkańcom ulic: Złotniczej, Pod Buczyną, Stoki, Olkuska, Wielka Woda i Zielona.

______________________

OBRZĘDY WIELKIEGO TYGODNIA  w Wielki Czwartek, Piątek i Sobotę będziemy odprawiać o godz. 18.00.

WIELKI CZWARTEK – o godz. 18.00 Msza Wieczerzy Pańskiej, na której Komunię św. przyjmiemy pod dwoma postaciami.

WIELKI PIĄTEK – obowiązuje post ścisły – czyli posiłek 3 razy w ciągu dnia, w tym jeden może być do syta i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

ADORACJA PANA JEZUSA W CIEMNICY od 7.00 do 17.00

7.00 – 9.00 – parafianie z Czyżówki: domy od kaplicy w kierunku Płok po lewej stronie ul. Długiej i od tej ulicy na północ.
9.00 – 11.00 – parafianie z Czyżówki: domy od kaplicy w kierunku Płok po prawej stronie ul. Długiej i od tej ulicy na południe.
11.00 – 13.00 – parafianie z Czyżówki: domy od kaplicy w kierunku elektrowni po prawej stronie ul. Długiej i na północ od tej ulicy.
13.00 – 15.00 – parafianie z Czyżówki: domy od kaplicy w kierunku elektrowni po lewej stronie ul. Długiej i na południe od tej ulicy.
15.00 – 17.00 – parafianie z Płok: domy przy ul. Pasiecznej, Słonecznej, ks. Michała Rapacza i Jasnej.
O godz. 15.00 w godzinie śmierci Pana Jezusa w sanktuarium nabożeństwo Drogi Krzyżowej.
O godz. 18.00 OBRZĘDY WIELKIEGO PIĄTKU – Liturgia Słowa, Adoracja Krzyża, Komunia św., przeniesienie Pana Jezusa do Grobu i adoracja w Grobie. Zaraz po obrzędach Gorzkie Żale – trzy części.

ADORACJA PANA JEZUSA W GROBIE

21.00 – 22.00 – adoracja młodzieży.
22.00 – 23.00 – adorują panie z Koła Gospodyń i zakończenie.

WIELKA SOBOTA

ADORACJA PANA JEZUSA W GROBIE

7.00 – 9.00 – parafianie z Płok: domy przy ul. Źródlanej i Kasztanowej.
9.00 – 11.00 – parafianie z Płok: domy przy ul. Rzecznej, Polnej, Krzywej i Dworskiej.
11.00 – 13.00 – parafianie z Płok: domy przy ul. Głównej i Szkolnej.
13.00 – 15.00 – parafianie z Płok: domy przy ul. Jurajskiej, Na Stokach i Złotniczej.
15.00 – 17.00 – parafianie z Płok: domy przy ul. Zielonej, Olkuskiej, Pod Buczyną i Wilcza Woda.

Błogosławienie pokarmów – w Płokach o godz. 12.00 i 13.00;

w Czyżówce o godz. 11.00.

O godz. 18.00 OBRZĘDY WIELKIEJ SOBOTY – prosimy przynieść świece.

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

Procesja Rezurekcyjna o godz. 7.00 (na procesję prosimy zabrać baldachim, sztandary i feretrony). Po procesji pierwsza Msza św. około godz. 7.30, następne o godz. 11.00 i 18.00, w Czyżówce o godz. 9.15. Nieszporów nie będzie.

__________________________

Próby ministrantów i lektorów w Wielki Czwartek, W. Piątek i W. Sobotę o godz. 11.00 w kościele obecność obowiązkowa.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W „Gościu Niedzielnym” między innymi: Co to jest Triduum Paschalne oraz jak je owocnie przeżyć, a także obrazek z wyjątkową modlitwą o. Pio

Przypominamy, że ogłoszenia i intencje Mszy św. można znaleźć na naszej stronie internetowej.