Ogłoszenia duszpasterskie 24.09.2017 r. – XXV niedziela zwykła

Msze św. są odprawiane o godz. 7.30, 11.00, 18.00, w Czyżówce o godz. 9.15, godzinki o godz. 7.00, nieszpory o godz. 17.30.

W ramach składki inwestycyjnej zebrano – w Czyżówce 990  zł, w Płokach wraz z kopertami z Czyżówki 3880 zł. Bóg zapłać za każdą ofiarę, przypominamy, że zbieramy na opłacenie remontu wieży.

W przyszłą niedzielę początek nabożeństw różańcowych – po Mszy św. o godz. 11.00 procesja różańcowa wokół kościoła do 5 ołtarzy. Prosimy osoby z Róż o tradycyjne przygotowanie ołtarzy – dwie panie z Płok i dwie panie z Czyżówki. Strażaków prosimy o wzięcie baldachimu, starszych i młodzież o wzięcie feretronów, a dzieci o sypanie kwiatów.

Po procesji zmiana tajemnic dla Róż w Płokach; a w Czyżówce po Mszy św. o 9.15.

Po południu o godz. 17.00 nasze tradycyjne „Czuwanie z Maryją”.

Nabożeństwa Różańcowe będziemy odprawiać codziennie przez miesiąc październik o godz. 17.30, również w kaplicy w Czyżówce. Zachęcamy do udziału szczególnie dzieci i młodzież.

Spotkanie Rady Parafialnej w środę o godz. 19.00 na plebanii.

Poniedziałek – wspomnienie bł. Władysława z Gielniowa
Środa – wspomnienie św. Wincentego à Paulo, kapłana.
Czwartek – wspomnienie św. Wacława, męczennika.
Piątek  – święto świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała.
Sobota – wspomnienie św. Hieronima, kapłana i doktora Kościoła.

Pragniemy też poinformować, że 30 IX (sobota) w Łagiewnikach odbędzie się Pielgrzymka Żywego Różańca. Początek o 9.30 w Sanktuarium św. Jana Pawła II, zakończenie Mszą św. o godz. 12.00 w Bazylice Miłosierdzia Bożego. Szczegóły na plakacie.

Przypominamy, że ogłoszenia i intencje Mszy św. można znaleźć na naszej stronie internetowej.

Sekretariat Konferencji Episkopatu Polski wydał specjalny komunikat w sprawie inicjatywy Różaniec do Granic.

Dobiega końca jubileuszowy rok objawień w Fatimie.

Sto lat temu Maryja przekazała trojgu portugalskim dzieciom orędzie ocalenia: nawracajcie się, wynagradzajcie za grzechy przeciw mojemu niepokalanemu sercu i odmawiajcie Różaniec.

Szczególną sposobnością do realizowania tego wezwania jest ogólnopolska inicjatywa Różaniec do Granic. Jej celem jest podjęcie ogólnopolskiej modlitwy różańcowej przez osoby zebrane wzdłuż granic naszego kraju, w intencji Polski i całego świata.

Przedsięwzięcie będzie miało miejsce 7 października tego roku, w pierwszą sobotę miesiąca, w święto Matki Bożej Różańcowej i na zakończenie obchodów 100. rocznicy objawień fatimskich, kiedy to – zebrani na granicach naszej ojczyzny – o jednej godzinie odmówimy cztery części Różańca.

Prosimy wszystkich wiernych, aby licznie włączyli się w tę inicjatywę. Módlmy się wspólnie: duchowni, osoby życia konsekrowanego i wierni świeccy, dorośli, młodzież i dzieci.

Niech w modlitwę różańcową włączą się również ci, którzy nie będą mogli udać się nad granice Polski.

Rodziny niech modlą się w swoich domach, chorzy w szpitalach, a wspólnoty parafialne w swoich kościołach. Prosimy duszpasterzy, aby w tym dniu przeżywali w parafiach bardziej uroczyście nabożeństwo różańcowe.

Szczegółowe informacje na stronie www.rozaniecdogranic.pl oraz na plakatach.

Nasza parafia chcąc włączyć się w tę inicjatywę 7 X (sobotę) o goz. 14.00 zaprasza wszystkich do Sanktuarium na modlitwę różańcową, przez którą będziemy się łączyć z granicami Polski na których właśnie w tej godzinie będzie odmawiany różaniec.

Zapraszamy wszystkich, a zwłaszcza członków Żywego Różańca. W tym dniu nie będzie nabożeństwa różańcowego wieczorem.