Ogłoszenia duszpasterskie 23.12.2018 – IV niedziela adwentu

Dzisiaj ostatnia niedziela Adwentu.  Msze św. są odprawiane o godz. 7.30, 11.00 i 17.00, w Czyżówce o godz. 9.15, o godz. 7.00 godzinki, a o godz. 16.30 nieszpory. Jeśli ktoś chciałby jeszcze nabyć opłatki, to można uczynić to w zakrystii.

Jutro Wigilia Bożego Narodzenia. Od godz. 9.00 odwiedziny chorych z Najświętszym Sakramentem – prosimy o zgłoszenie w zakrystii. Nie będzie Mszy św. o godz. 17.00. Wieczór wigilijny przeżyjmy po chrześcijańsku przez wspólną modlitwę, odczytanie Ewangelii o narodzeniu Jezusa, składanie życzeń łamiąc się opłatkiem i śpiew kolęd. Nie zapominajmy w ten wieczór o osobach samotnych, odnawiajmy miłość małżeńską i rodzinną, i bądźmy dla siebie życzliwi. Zachęcamy do przyjścia na uroczystą „Pasterkę” – w Płokach o godz. 24.00, a w Czyżówce o godz. 22.00. Przypominamy, że składka z Pasterki jak co roku jest przeznaczona na Fundusz Obrony Życia SOS. W tę niezwykłą noc zapraszamy również na wspólne kolędowanie przy żłóbku, przygotowane przez dzieci z naszej scholi, przed pasterką o godz. 23.30.

Wtorek - Uroczystość Narodzenia Pańskiego. W tym dniu nie będzie godzinek i nieszporów.
Środa – święto św. Szczepana, pierwszego męczennika. Porządek Mszy św. niedzielny bez godzinek i nieszporów. Składka tradycyjnie będzie przeznaczona na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie.
Czwartek  – święto św. Jana Apostoła i Ewangelisty.
Piątek  – święto świętych Młodzianków, męczenników.
Niedziela – święto świętej Rodziny – Jezusa, Maryi i Józefa. Na Mszy św. o godz. 11.00 błogosławieństwo małych dzieci.

Po raz kolejny do domów naszej parafii w drugi dzień świąt 26 XII wyruszą Kolędnicy Misyjni. Składane w czasie kolędowania ofiary będą przeznaczone na pomoc dzieciom w Burundii i Rwandzie.  Rozesłanie kolędników na Mszy św. o godz. 11.00. Przy tej okazji bardzo serdecznie dziękujemy za okazane wsparcie przy okazji kiermaszu misyjnego. Dzięki otwartości wielu serc udało się zebrać 900 zł na pomoc misyjną.

Od czwartku 27 XII rozpoczniemy wizytę duszpasterską. Program jest wywieszony w gablotkach oraz zamieszczony na naszej stronie internetowej.

Bóg zapłać mieszkańcom ul. Jasna i Źródlana za przedświąteczne posprzątanie kościoła, oraz za przygotowanie dekoracji bożonarodzeniowej: Panu leśniczemu, panom Jerzemu Strasiowi i Dariuszowi Duda za przywiezienie choinek, panom za przygotowanie choinek i szopki, a pani Edycie i młodzieży za pomoc przy dekoracji i ubieraniu choinek.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W sposób szczególny do zakupu poszerzonego wydania Gościa Niedzielnego z modlitwami przy wigilijnym stole. Koszt 8 zł.

Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy wielu łask Bożych na nadchodzący czas.