Ogłoszenia duszpasterskie 21.03.2021 r. – V Niedziela Wielkiego Postu

Dzisiaj rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne, przygotowujące nas do chrześcijańskiego przeżycia czasu świąt Wielkanocnych. W tym roku wygłosi je o. Robert Wawrzeniecki, dyrektor Forum Współpracy Międzyzakonnej. Ze względów organizacyjnych nastąpiły pewne zmiany godzin spotkań rekolekcyjnych, prosimy o zrozumienie i przepraszamy za ewentualne utrudnienia.
Jednocześnie dla tych, którzy z powodu panujących obostrzeń zdecydują się pozostać w domach, zapraszamy do skorzystania z nauk rekolekcyjnych online, od poniedziałku do środy transmitować będziemy Msze św. o godz. 18.00 na naszym parafialnym profilu fb.

Msze św. z nauką rekolekcyjną o godz. 7.30, 11.00 i 17.00, w Czyżówce o godz. 9.15, o godz. 16.15 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. O godz. 18.00 specjalna Msza św. z nauką rekolekcyjną dla młodzieży. Przypominamy jednocześnie, że spotkanie to stanowi niezbędną część programu przygotowania do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Więcej informacji na ten temat Bierzmowani

W czasie rekolekcji od poniedziałku do środy Msze św. z nauką będą o godz. 8.00 i 18.00, a w Czyżówce o godz. 16.00. We wtorek dzień spowiedzi rekolekcyjnej: w Płokach w godz. 7.00 – 8.00 i 16.00 – 18.00 z przerwą od 17.00 do 17.30; w Czyżówce spowiedź od 14.30 do 16.00. W tym dniu również odwiedziny chorych między godz. 13.00 a 15.00 – prosimy o zgłaszanie chorych w zakrystii. W środę na Mszach św. o godz. 8.00, 16.00 i 18.00 będzie zbierana składka na cele rekolekcji. Dokładny program jest na plakatach i na naszej stronie internetowej. Pamiętajmy też o ograniczeniach sanitarnych.

Za tydzień o godz. 7.00 śpiewamy godzinki o Męce Pańskiej.

Bóg zapłać za ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego, które można jeszcze składać do skarbonki przy ławce, a w Czyżówce do państwa Stachurskich.

Czwartek – Uroczystość Zwiastowania Pańskiego.
Przeżywamy ją jako Dzień Świętości Życia.
Piątek –  Droga Krzyżowa o godz. 16.30.
Również w tym dniu po raz VII Droga Krzyżowa na wzór ekstremalnej. Rozpoczniemy Mszą św. o godz. 20.00 w Płokach. Trasa Drogi Krzyżowej prowadzi z Płok do Czernej i z powrotem.
Sobota – przedświąteczne sprzątanie kościoła. Prosimy o pomoc mieszkańców ul. Rzecznej i Polnej.

Niedzielą Palmową rozpoczniemy świętowanie obchodów Wielkiego Tygodnia. Na Mszach św. poświęcenie palm. Z racji zmiany czasu od przyszłej niedzieli Msze św. wieczorne o godz. 18.00.

W przyszłą niedzielę DZIECI z naszej parafialnej scholii zapraszają na KIERMASZ OZDÓB ŚWIĄTECZNYCH na stół wielkanocny. Wszystkie ozdoby świąteczne zostały wykonane ręcznie przez dzieci, oraz osoby zaprzyjaźnione z naszą scholą. Dodatkową zachętą do wzięcia udziału w naszej akcji, niech będzie cel, który nam towarzyszy. Wszystkie zebrane środki w czasie trwającego kiermaszu, przekażemy na zakup pompy insulinowej dla chorej Kornelii Rejdych, uczennicy naszej szkoły. ZBIÓRKA

Serdecznie zapraszamy i dziękujemy za wsparcie naszej inicjatywy!

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W Gościu niedzielny ciekawy artykuł zatytułowany Dlaczego młodzi odchodzą od wiary?

Owocnych rekolekcji!!!