Ogłoszenia duszpasterskie 20.05.2018 r. – Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

Msze św. są odprawiane o godz. 7.30, 11.00, 18.00, w Czyżówce o godz. 9.15, godzinki o 7.00. Nabożeństwa majowe odprawiamy codziennie 17.30

Dzisiaj zapowiadana składka inwestycyjna. Bóg zapłać za wszystkie ofiary, można je też składać na nasze konto bankowe. Odnowiliśmy i zakonserwowali schody do sanktuarium, to koszt 10.000 zł.

Poniedziałek – święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła.

Czwartek – święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.

Sobota – wspomnienie św. Filipa Nereusza kapłana.

Jest to również Dzień Matki, który jest jednym z najpiękniejszych świąt pełnym kwiatów i serdecznych życzeń. Dlatego też wszystkim mamom składamy serdeczne życzenia; Bożego błogosławieństwa na każdy dzień życia, a także opieki najwspanialszej z matek, Matki Boże, która jest patronką naszej wspólnoty.

Niedziela – Uroczystość Najświętszej Trójcy – w naszej archidiecezji kończy się okres spowiedzi i Komunii świętej wielkanocnej.

Zapraszamy kandydatów z Płok przygotowujących się do przyjęcia sakramentu bierzmowania na nabożeństwo majowe a po Mszy św. spotkanie w czwartek 24 maja o godz. 17.30. A z Czyżówki do kaplicy w środę 23 maja na godz. 17.00. Przynosimy ze sobą indeksy bierzmowanych.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W „Gościu Niedzielnym” między innymi: „Dokąd zmierza Europa, czyli o powrocie do pogaństwa i człowieku, który nie jest Bogiem”

Ogłoszenie dodatkowe: 23.05.2018 r. o godz. 17.00 w Domu Kultury zebranie wiejskie, na które zaprasza p. Sołtys.

Przypominamy, że ogłoszenia i intencje Mszy św. można znaleźć na naszej stronie internetowej.