Ogłoszenia duszpasterskie 18.07.2021 r. – XVI niedziela zwykła

Msze św. są odprawiane o godz. 7.30, 11.00, 18.00, w Czyżówce o godz. 9.15, godzinki o godz. 7.00.

Dzisiaj składka inwestycyjna zbierana przez członków Rady Parafialnej. Jednocześnie przypominamy, że można ją wpłacać na nasze konto bankowe, którego numer znajdziemy na naszej stronie parafii. Przy okazji tej składki można też wpłacać coroczną opłatę na utrzymanie cmentarza.

Czwartek – święto św. Marii Magdaleny
Piątek – święto św. Brygidy, zakonnicy, patronki Europy
Sobota– wspomnienie św. Kingi, dziewicy
Niedziela – wspomnienie św. Krzysztofa. W tym dniu kierowcy i podróżujący czczą swego świętego patrona.

Dlatego w przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 11.00 będziemy się modlić za kierowców i wszystkich podróżujących, a po Mszy św. odbędzie się błogosławieństwo pojazdów mechanicznych. Wszyscy, którzy chcieliby pobłogosławić swoje pojazdy proszeni są o ustawienie ich na parkingu górnym lub dolnym. Ksiądz podejdzie do każdego pojazdu. Jak w poprzednie lata część ofiar zbieranych przy tej okazji będzie przeznaczona na pomoc polskim misjonarzom organizowaną przez MIVA POLSKA na zakup środków lokomocji.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym m.in. artykuł zatytułowany Pacjent Franciszek – czyli o wielkiej sztafecie modlitewnej w intencji zdrowie dla Piotra naszych czasów.

Radosnej niedzieli, spokojnego urlopu!