Ogłoszenia duszpasterskie 18.032018 r. – V niedziela wielkiego postu

Dzisiaj rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne, przygotowujące nas do chrześcijańskiego przeżycia czasu świąt Wielkanocnych. Msze św. z nauką rekolekcyjną o godz. 7.30, 11.00 na której będzie poświęcenie książeczek dla dzieci komunijnych i 17.00, w Czyżówce o godz. 9.15, o godz. 16.15 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym i ucałowaniem relikwii krzyża św. O godz. 18.00 specjalna Msza św. z nauką rekolekcyjną dla młodzieży. Przypominamy jednocześnie, że spotkanie to stanowi niezbędną część programu przygotowania do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Zwracamy się więc z prośbą do rodziców młodzieży z Czyżówki, aby wspólnymi siłami zorganizować dla nich dowóz, by mogli w tym spotkaniu uczestniczyć. Bóg zapłać.

W czasie rekolekcji Msze św. z nauką będą o godz. 8.00 i 17.00, a w Czyżówce o godz. 16.00. We wtorek dzień spowiedzi rekolekcyjnej: w Płokach w godz. 7.00 – 8.00 i 15.00 – 17.00 z przerwą od 16.00 do 16.30; w Czyżówce spowiedź od 14.00 do 16.00. Bardzo prosimy nie odkładać jej na ostatnie minuty, ponieważ zaproszeni księża będą wyjeżdżać do swoich zajęć. W tym dniu również odwiedziny chorych między godz. 13.00 a 15.00 – prosimy o zgłaszanie chorych do zakrystii. W środę na Mszach św. o godz. 8.00, 16.00 i 17.00 będzie zbierana składka na cele rekolekcji. Dokładny program jest na plakatach i na naszej stronie internetowej.

A dziś i za tydzień o godz. 7.00 śpiewamy godzinki o Męce Pańskiej.

Dziś także składka inwestycyjna, chcemy przeznaczyć ją na opłacenie rachunków za prąd w kościele.

Bóg zapłać za ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego, które można jeszcze składać do skarbonki przy ławce, a w Czyżówce do pani Prasakowej.

Poniedziałek – Uroczystość św. Józefa oblubieńca N.M.P

Piątek –  zapraszamy na Drogę Krzyżową na wzór ekstremalnej o 20.00 Msza Św. w Płokach. Dla chętnych wyjście z Trzebini – Kościół Św. Piotra i Pawła o godz. 18.00. Trasa prowadzi z Płok do Czernej i z powrotem. Chętni do lat 15 tylko pod opieką dorosłych.

Sobota – przedświąteczne sprzątanie kościoła i obejścia. Tym razem prosimy o pomoc mieszkańców ulicy Złotniczej, Pod Buczyną, Stoki, Olkuska Wilcza Woda i Zielona. Sprzątanie rozpoczynamy o godz. 8.30.

Za tydzień Niedziela PalmowaNiedziela Męki Pańskiej – rozpoczynająca Wielki Tydzień. Na wszystkich Mszach św. poświęcenie palm. W Płokach o godz. 11.00 poświecenie palm przed sanktuarium, a potem procesja wokół kościoła, w Czyżówce poświęcenie palm o godz. 9.00 na „placu pielgrzyma” i następnie przejście do kaplicy. Po Mszach św. o godz. 11.00 i 9.15 konkurs palm dla dzieci.

W tym dniu również zmiana czasu na wiosenny. Msza św. wieczorna będzie o godz. 18.00

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W „Gościu Niedzielnym” między innymi: o tym dlaczego siostry kapucynki, opiekunki Domu Dziecka w Siennicy, musiały wyjść na ring.

Bóg zapłać panu Jerzemu Straś za wykonanie i postawienie nowego Krzyża przy drodze do Lgoty, stary zbutwiał i rozleciał się.

--------------------------------------------------------------------------------------------

Dodatkowe ogłoszenie: W dniu 25 marca 2018 r. o godz. 16.00 w Wiejskim Domu Kultury w Płokach odbędzie się organizowane przez Fundację Potockich i Koło Gospodyń Wiejskich spotkanie mieszkańców Płok przy Stole Wielkanocnym. Będzie to okazja do świętowania Tradycji Wielkanocnych we wspólnym  towarzystwie i miłej atmosferze. Niech nie zabraknie także dzieci i młodzieży aby uczyli się tych pięknych zwyczajów. Serdecznie zapraszamy na poczęstunek, kawę, herbatę i wspólne spędzenie czasu.

Przypominamy, że ogłoszenia i intencje Mszy św. można znaleźć na naszej stronie internetowej.