Ogłoszenia duszpasterskie 17.01.2020 r. – II niedziela zwykła

Msze św. są odprawiane o godz. 7.30, 11.00 Transmisja , 17.00, w Czyżówce o godz. 9.15, o godz. 7.00 godzinki.

Dzisiaj zapowiadana składka inwestycyjna. Przypominamy, że zbieramy na pokrycie kosztów kolejnego etapu remontu elewacji naszego sanktuarium. Remont elewacji jest rozłożony na 6 etapów, 3 mamy już za sobą. Jak będziemy mieć środki prace będą kontynuowane. Na elewacji wisi już większość tabliczek sponsorów, można jeszcze je nabywać. Środki uzyskane z nich bardzo pomogły w realizacji naszej inwestycji. Odnowiono szczyt wieży, kaplice boczne, ściany obu zakrystii, pozostał dół wieży, ściany boczne i prezbiterium. Obecny koszt to 110 000 zł., zostało do zapłacenia 40 000 zł.

W tym roku bardzo znacząco podniosły się opłaty za śmieci z cmentarza. Tona na wysypisku kosztuje 600 zł., zazwyczaj jest ponad tona, plus wywóz 250 zł, to razem koszt między 900 a 1100 zł.

W tym roku zapłaciliśmy prawie 20 000 zł., w związku z tym musimy podnieść opłatę roczną za cmentarz do 50 zł. To i tak nie pokryje w całości poniesionych kosztów, ale będzie lżej. Dziękujemy za zrozumienie.

Zakończyliśmy tegoroczną inną formę wizyty duszpasterskiej. Bóg zapłać za obecność na Mszach św. kolędowych, wspólną modlitwę przy domach, która jak ufamy wyprosi wszystkim nam potrzebne łaski na nowy 2021 rok. Witamy serdecznie nowych parafian.

Bóg zapłać też za tradycyjne ofiary składane przy tej okazji, które stanowią formę uposażenia kapłanów pracujących w naszej parafii, ale także wsparcie innych potrzeb – Caritasu, Uniwersytetu Papieskiego, misjonarzy i naszej parafii.

Wtorek – wspomnienie św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa
Czwartek – wspomnienie św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy.
To również Dzień Babci, dlatego wszystkim babciom składamy serdeczne życzenia. Piątek – Dzień Dziadka, a więc i dziadkom pragniemy złożyć życzenia.

Radosnej niedzieli!