Ogłoszenia duszpasterskie 15.04.2018r. – III niedziela wielkanocna

Msze św. są odprawiane o godz. 7.30, 11.00, 18.00, w Czyżówce o godz. 9.15, godzinki o godz. 7.00, a o godz. 17.30 Nieszpory.

W roku 2018 – jako Polacy świętujący setną rocznicę odzyskania niepodległego, własnego państwa, i cieszący się wolnością chrześcijańskiego ducha –dzisiaj 15 kwietnia 2018 roku już po raz drugi przeżywamy Narodowy Dzień Czytania Pisma Świętego. Przedmiotem wspólnotowej, ale także osobistej lektury jest List św. Pawła Apostoła do Rzymian. Pismo to, uważane za ewangelię Apostoła Narodów, objawia prawdę, którą nasi przodkowie wypisali na bramie wjazdowej zamku królewskiego na Wawelu, prowadzącej na dziedziniec arkadowy: „Jeśli Bóg z nami, któż przeciw nam” (Rz 8,31). Ten sam Apostoł odsłania najgłębszą tajemnicę dziejów ludzi, którzy wyznali wiarę w zmartwychwstałego Chrystusa i przyjęli chrzest. Dla każdego z nas Pismo Św. winno być podstawową lekturą czytaną na co dzień choćby fragmentami. Zachęcamy do jego czytania w rodzinach, zwłaszcza w przeżywanym X Tygodniu Biblijnym.  W związku z tymi wydarzeniami uroczysta celebracja pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego  z udziałem najwyższych władz Rzeczypospolitej Polskiej ma miejsce w katedrze na Wawelu i jest transmitowana na żywo w TVP Info o godz.10.00.

Dzisiaj składka inwestycyjna, Bóg zapłać za każdą ofiarę, tym bardziej że za prąd w kościele zapłaciliśmy 6800 zł. Składkę można też wpłacać na nasze konto bankowe.

W piątek nasz comiesięczny dzień modlitw za zmarłych o 17.30 wypominki a o 18.00 Msza św. za zamarłych wypominanych.

Próby dla dzieci przygotowujących się do I  Komunii Św.  w tym tygodniu w środę i piątek o godz. 18.30 w kościele (Płoki).

W czwartek – o godz. 19.00 na plebanii spotkanie rodziców dzieci, które w maju będą obchodzić pierwszą rocznicę swojej pierwszej Komunii św.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W „Gościu niedzielnym” między innymi: Aż 9 męczenników w ciągu 22 lat doczekała się Francja, kraj, który według powszechnej opinii już dawno dokonał radosnej i nieodwołalnej apostazji. Przypadek?

Przypominamy, że ogłoszenia i intencje Mszy św. można znaleźć na naszej stronie internetowej.