Ogłoszenia duszpasterskie 14.02.2021 – VI niedziela zwykła

Msze św. są odprawiane o godz. 7.30, 11.00 (transmisja fb), 17.00, w Czyżówce o godz. 9.15, o godz. 7.00 godzinki.

Dziś nabożeństwo 40-godzinne przed Wielkim Postem. Parafian z Płok i Czyżówki prosimy o podjęcie adoracji Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie i Jego modlitewne nawiedzenie. Można to uczynić w dowolnym czasie, ale szczególnie według zaproponowanego porządku:            PŁOKI:

12.00 – 13.00 ul. Olkuska, Wilcza Woda, Pod Buczyną i Stoki.

13.00 – 14.00 ul. Zielona, Złotnicza, Jurajska i Szkolna.

14.00 – 15.00 ul. Główna, Dworska, Stroma, Polna i Rzeczna.

15.00 – 16.00 ul. Kasztanowa, Źródlana i Jasna.

16.00 – 17.00 ul. Pasieczna, Słoneczna i ks. Michała Rapacza.

CZYŻÓWKA:

10.00 – 11.00  ul. Skalna, Podgórze, Kasztanowa i Hrabiego Potockiego.

11.00 – 12.00 ul. Długa od kaplicy do elektrowni.

12.00 – 13.00 ul. Szkolna, Piaskowa i domy najbliżej kaplicy.

13.00 – 14.00 ul. Długa od kaplicy w kierunku Płok.

14.00 – 15.00 ul. Płocka, Studzienna, Lipowa i Olkuska.

Z kalendarium życia Kościoła:

W środę rozpoczyna się kolejny okres Roku Liturgicznego – Wielki Post. Msze św. z obrzędem posypana głów popiołem będą o godz. 7.00, 9.30, 17.00, w Czyżówce o godz. 16.00. W tym dniu obowiązuje post ścisły, to znaczy osoby dorosłe są zobowiązane nie tylko do wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych, ale również do spożywania najwyżej trzech posiłków w ciągu dnia. Od środy popielcowej do I niedzieli Wielkiego Postu – w ramach wieczornego apelu – dni modlitw o ducha pokuty i o dobre odprawienie rekolekcji, które w naszej parafii odbędą się od V niedzieli czyli od 21 marca. Od środy popielcowej w naszej archidiecezji rozpoczyna się okres spowiedzi i komunii św. wielkanocnej – trwa on do Uroczystości Trójcy Przenajświętszej 30 maja.

W piątek dzień modlitw za zmarłych, o godz. 16.00 wypominki, o godz. 16.30 pierwsza Droga Krzyżowa, o godz. 17.00 Msza św. za zmarłych wypominanych.

W niedzielę – o godz. 16.15 nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym.

Zachęcamy wszystkich – a zwłaszcza dzieci i młodzież – do udziału w wielkopostnych nabożeństwach pokutnych. Kandydatów przygotowujących się do sakramentu bierzmowania prosimy o zapoznanie się z informacjami na stronie internetowej. W Polsce za udział w Gorzkich Żalach można dostąpić odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami.

Tradycyjnie do skarbonki przy ławce można składać ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego, w Czyżówce do państwa Stachurskich. Bóg zapłać.

W przyszłą niedzielę również składka inwestycyjna zbierana przez członków Rady Parafialnej. Ofiary można też składać na nasze konto bankowe.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym wiele ciekawych artykułów, które pomogą nam lepiej wejść w czas Wielkiego Postu.

Radosnej niedzieli!!!