Ogłoszenia duszpasterskie 13.05.2018 r. – Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

Msze św. są odprawiane o godz. 7.30, 11.00 a na niej rocznica pierwszej Komunii św. z klasy IV, i o godz. 18.00, w Czyżówce o godz. 9.15. Godzinki o 7.00., nabożeństwa majowe o godz. 17.30. Od jutra modlitwy przed Uroczystością Zesłania Ducha Św.

W poniedziałek, wtorek i środę o godz. 17.30 w ramach majówki „Dni Krzyżowe”, czyli nabożeństwo z modlitwami i urodzaje i za kraje głodujące, połączone z procesją do krzyży. W Czyżówce nabożeństwo z procesją w środę po Mszy św. o godz. 17.00. Klęski żywiołowe coraz częściej zdarzają się również w Polsce, dlatego tak bardzo potrzeba tej naszej modlitwy.

W liturgii:

Poniedziałek – Święto Św. Macieja Apostoła.

Środa – święto Św. Andrzeja Boboli, kapłana.

Piątek – nasz comiesięczny dzień modlitw za zmarłych wypominanych. Wyjątkowo z racji Dni Kultury Chrześcijańskiej nie będą odczytywane wypominki ale Msza św. w ich intencji oczywiście będzie, o godz. 18.00

18 i 19 maja w naszym sanktuarium będą odbywały się  XXI  Dni Kultury Chrześcijańskiej. Myślą przewodnią tych Dni są słowa „Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym”. Łączymy je również ze stuleciem Odzyskania Niepodległości przez naszą Ojczyznę.

18 maja w piątek o godz. 9.00 V Powiatowa Gra Terenowa dla młodzieży „Postaw na niepodległość”, a i godz. 15.00 prezentacje Kół Gospodyń i zespołów ludowych.

19 maja w sobotę konkurs poezji i piosenki dla dzieci i młodzieży. Natomiast wokół sanktuarium będą się odbywały animacje dla dzieci i młodzieży. Zachęcamy do udziału nawet jako widzów. Szczegóły na plakatach i stronie internetowej.

W przyszłą niedzielę nasza tradycyjna składka inwestycyjna, którą zbierają członkowie Rady Parafialnej. Bóg zapłać za każdą ofiarę. Można ją wpłacać na nasze konto bankowe. Jak pewno wszyscy zauważyli   odnawiamy i konserwujemy nasze schody do sanktuarium.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W „Gościu Niedzielnym” dzisiaj między innymi: O Wniebowstąpieniu Jezusa Chrystusa – niebo to „Ktoś”, a nie „Coś”

Przypominamy, że ogłoszenia i intencje Mszy św. można znaleźć na naszej stronie internetowej.