Ogłoszenia duszpasterskie 11.03.2018 r. – IV niedziela wielkiego postu

Msze św. są odprawiane o godz. 7.30, 11.00 i 17.00, w Czyżówce o godz. 9.15, o godz. 7.00 Godzinki, a o godz. 16.15 nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym i ucałowaniem relikwii krzyża św. A za tydzień i w Niedzielę Palmową śpiewamy Godzinki o Męce Pańskiej.

Bóg zapłać za ofiary składane do skarbonki przy ławce, a w Czyżówce do pani Prasakowej, na kwiaty do Grobu Pańskiego.

Od następnej niedzieli rozpoczynamy Rekolekcje Wielkopostne.

Będzie głosił je ks. Michał Piela – Salwatorianin, profesor Papieskiego  Wydziału Teologicznego we Wrocławiu. Program jest wywieszony w gablotkach oraz jest do zabrania z tyłu kościoła, zamieszczony jest również na naszej stronie internetowej. Wtorek 20 marca  – będzie dniem spowiedzi rekolekcyjnej. W tym dniu również odwiedziny chorych między godz. 13.00 a 15.00 – prosimy o zgłaszanie chorych do zakrystii. Do udziału w rekolekcjach zachęcamy szczególnie młodzież, która będzie miała jedno spotkanie – w przyszłą niedzielę o godz. 18.00 Msza św. z kazaniem. Przypominamy jednocześnie, że spotkanie to dla młodzieży z klas 7 szkoły podstawowej i  klas gimnazjalnych jest obowiązkowe i stanowi niezbędną część programu przygotowania do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Zwracamy się więc z prośbą do rodziców młodzieży z Czyżówki, aby wspólnymi siłami zorganizować dla nich dowóz, by mogli w tym spotkaniu uczestniczyć. Bóg zapłać. W środę na zakończenie rekolekcji na Mszach św. o godz. 8.00, 16.00 i 17.00 będzie zbierana składka na potrzeby tych rekolekcji.

W poniedziałek nasz dzień modlitw o rychłą beatyfikację Sługi Bożego ks. Michała Rapacza o 16.30 Różaniec z intencjami a o 17.00 Msza św.

Piątek – O 16.00 wypominki za zmarłych, o 16.30 Droga Krzyżowa a o 17.00 Msza św. w intencji wypominanych.

Niedziela – W przyszłą niedzielę składka inwestycyjna, chcemy przeznaczyć ją na opłacenie rachunków za prąd w kościele, który będzie dość znaczny mamy nadzieję że ostatni tak duży.

– A na Mszy św. o godz. 11.00 poświęcenie i rozdanie książeczek do nabożeństwa dzieciom przygotowującym się do I Komunii Św.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym m. in. o ograniczeniu handlu w niedzielę. Dzięki tej ustawie robimy krok w stronę dojrzałej cywilizacji.

Przypominamy, że ogłoszenia i intencje Mszy św. można znaleźć na naszej stronie internetowej.