Ogłoszenia duszpasterskie 10.12.2017 r. – II Niedziela Adwentu

Msze św. o godz. 7.30, 11.00, 17.00, w Czyżówce o godz. 9.15, o godz. 7.00 godzinki, a o godz. 16.30 Nieszpory. Przypominamy, że Roraty są odprawiane od poniedziałku do piątku w kaplicy o godz. 16.00, w sanktuarium o godz. 17.00, w soboty o godz. 7.00.

Można nabyć świece Caritas – Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom – cena świecy minimum 6 zł.

Wtorek – Dzień modlitw o rychłą beatyfikację Sługi Bożego ks. Michała Rapacza. Różaniec o 16.30 a po nim Msza św. w tej intencji.

Środa – wspomnienie św. Łucji dziewicy i męczennicy.

Czwartek – wspomnienie Św. Jana od Krzyża, kapłana i doktora Kościoła

Piątek – nasz comiesięczny dzień modlitw za zmarłych. O 16.30 wypominki a o 17.00 Masza św. w intencji wypominanych.

W sobotę dzień spowiedzi św., poprzez który chcemy przygotować się do godnego przeżywania świąt Bożego Narodzenia:

Płoki – w godz. 7.00 –   9.00 z przerwą o godz. 8.00 i w godz. 15.00 – 17.00
z przerwą o godz. 16.00
Czyżówka – w godz. 9.00 – 10.00 i 15.00 – 16.00

W czasie spowiedzi co pół godziny możliwość przyjęcia Komunii św. Bardzo prosimy skorzystać w tym dniu z możliwości spowiedzi, gdyż przed samymi świętami może to być utrudnione z uwagi na mnogość różnych zajęć księży.

Planowany jest wyjazd w czasie ferii zimowych dla Scholi i ministrantów od 19 do 22  lutego 2018 r. do Sidziny Górnej koło Spytkowic. Będzie możliwość jazdy na nartach oraz łyżwach. Zapisy i szczegóły u ks. Krzysztofa oraz na plakacie.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W „Gościu Niedzielnym” między innymi: Profesor ekonomii przekonuje, że obroty w sklepach nie spadną z powodu zamknięcia ich w niedzielę.

Przypominamy, że ogłoszenia i intencje Mszy św. można znaleźć na naszej stronie internetowej.