Ogłoszenia duszpasterskie 10.06.2018 r. – X niedziela zwykła

Msze św. są odprawiane o godz. 7.30, 11.00, 18.00, w Czyżówce o godz. 9.15, godzinki o 7.00. Przypominamy, że Nabożeństwa czerwcowe odprawiamy w niedziele o godz. 17.30, a w dni powszednie po Mszy św. o godz. 18.00.

Za tydzień składka inwestycyjna. Bóg zapłać za każdą ofiarę. Można ją również wpłacać na nasze konto bankowe, którego numer jest podany na stronie internetowej.

Poniedziałek – wspomnienie św. Barnaby, apostoła

Wtorek – wspomnienie błogosławionych męczenników Piotra Dańkowskiego, kapłana i Towarzyszy. Jest to również nasz dzień modlitw o rychłą beatyfikację Sługi Bożego ks. Michała Rapacza. O godz. 17.30 różaniec św. a o godz. 18.00 Msza św. w tej intencji. Jednocześnie przypominamy, że można składać swoje prośby do skrzynki w kaplicy bocznej albo przesłać poprzez „skrzynkę intencji” zamieszczoną na naszej stronie internetowej – w tych intencjach będziemy się modlić w czasie różańca.

Zapraszamy na to nabożeństwo kandydatów do Bierzmowania z indeksami.

Środa – wspomnienie św. Antoniego z Padwy, kapłana i doktora Kościoła.

Czwartek  – wspomnienie bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika.

Ministrant to ten, który służy Panu Jezusowi podczas Mszy Świętej i innych nabożeństw. Bliskość ołtarza, sprawia, że pobyt w kościele daje wiele radości. Życie każdego dobrego ministranta polega na pobożnym uczestnictwie w Mszach Świętych. To także spotkania z kolegami na zbiórkach, wspólne wycieczki. Kandydatów na ministrantów zwłaszcza z klas III-ich  pełnych zapału, odważnych, gotowych do służby przy ołtarzu zapraszamy na spotkanie w czwartek na godz. 18.30 do kościoła.

Piątek – dzień modlitw za zmarłych wypominanych w naszym kościele i kaplicy. O godz. 17.30 wypominki i koronka do Bożego Miłosierdzia, a o godz. 18.00 Msza św. w intencji zmarłych wypominanych. Spotkanie Scholi odbywają się co tydzień w piątek o godz. 19.00 w salce. Wyjątkowo w tym tygodniu spotkanie będzie w czwartek o 19.00. Dziewczynki które chcą dołączyć do tej grupy, zwłaszcza z III-ich klas i poprzez śpiew uświetniać liturgię Mszy świętych serdecznie zapraszamy!

Koło Historyczne w Płokach, TCK – Wiejski Dom Kultury w Płokach, Sanktuarium NMP w Płokach, Sołtys Płok, Koło Emerytów i Rencistów nr 10 w Płokach, Publiczna Szkoła w Płokach, OSP Płoki, Zespół Folklorystyczny „Płocanki”, Fundacja Memoria Potockich, Wspólnota Leśna Płok – zapraszają na Uroczystość Obchodów 80-tej  Rocznicy śmierci Starszego Majstra Wojskowego Ignacego Kasprzyka 17 czerwca 2018r. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 11.00. Szczegóły na plakatach

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W „Gościu Niedzielnym” m.in. Refleksje po referendum: Jak szybko Irlandia przestała być katolickim krajem?

Przypominamy, że ogłoszenia i intencje Mszy św. można znaleźć na naszej stronie internetowej.