Ogłoszenia duszpasterskie 10.01.2020 r. – Niedziela Chrztu Pańskiego

Msze św. są odprawiane o godz. 7.30, 11.00 Transmisja, 17.00, w Czyżówce o godz. 9.15, o godz. 7.00 godzinki.

Mimo, że dziś kończy się liturgiczny okres Bożego Narodzenia, tradycyjnie do 2 lutego śpiewamy kolędy i cieszymy się Dzieciątkiem Jezus.

Wtorek – o godz. 16.30, z racji 12 dnia miesiąca różaniec z intencjami i Msza św. o rychłą beatyfikację Sł. Bożego Ks. Michała Rapacza.

Piątek – nasz dzień modlitw za zmarłych, o godz. 16.30 wypominki, a o godz. 17.00 Msza św. w  intencji wypominanych.

Za tydzień z racji trzeciej niedzieli miesiąca składka inwestycyjna. Przypominamy, że zbieramy na pokrycie kosztów kolejnego etapu remontu elewacji naszego sanktuarium. Remont elewacji jest rozłożony na 6 etapów, 3 mamy już za sobą. Jak będziemy mieć środki prace będą kontynuowane. Na elewacji wisi już większość tabliczek sponsorów, można jeszcze je nabywać. Środki uzyskane z nich bardzo pomogły w realizacji naszej inwestycji. Odnowiono szczyt wieży, kaplice boczne, ściany obu zakrystii, pozostał dół wieży, ściany boczne i prezbiterium. Obecny koszt to 110 000 zł., zostało do zapłacenia 40 000 zł.

W tym roku bardzo znacząco podniosły się opłaty za śmieci z cmentarza. Tona na wysypisku kosztuje 600 zł., zazwyczaj jest ponad tona, plus wywóz 250 zł, to razem koszt między 900 a 1100 zł.

W tym roku zapłaciliśmy prawie 20 000 zł., w związku z tym musimy podnieść opłatę roczną za cmentarz do 50 zł. To i tak nie pokryje w całości poniesionych kosztów, ale będzie lżej. Dziękujemy za zrozumienie.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym specjalny dodatek z modlitwami do św. Józefa, patrona roku 2021.