Ogłoszenia duszpasterskie 1.10.2017 r. – XXVI niedziela zwykła

Msze św. są odprawiane o godz. 7.30, 11.00, 18.00, w Czyżówce o godz. 9.15, godzinki o 7.00.  Dziś po sumie o godz. 11.00 procesja różańcowa do 5 ołtarzy, a po procesji zmiana tajemnic dla Róż w Płokach – w Czyżówce po Mszy o godz. 9.15.

O godz. 17.00 jak w każdą pierwszą niedzielę miesiąca nasze tradycyjne „Czuwanie z Maryją”.

Przypominamy, że w miesiącu październiku nabożeństwo różańcowe odprawiamy codziennie o godz. 17.30 – również w Czyżówce. Zapraszamy szczególnie dzieci i młodzież.

Poniedziałek – wspomnienie Świętych Aniołów Stróżów
Środa –
wspomnienie św. Franciszka z Asyżu.
Czwartek –
wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy.
Piątek –
jest to I piątek miesiąca. Spowiedź w Czyżówce od godz. 15.00, Msza św. o godz. 16.00. Spowiedź w Płokach od godz 17.00. Odwiedziny chorych od godz. 8.30.
Sobota – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej, jest to również I Sobota miesiąca po rannej Mszy św. Litania do NMP i modlitwy za rodziców oczekujących potomstwa.

W tym dniu pragniemy się włączyć w wielką modlitwę Polaków Różaniec do granic, dlatego o godz. 14.00 zapraszamy wszystkich do Sanktuarium na modlitwę różańcową, przez którą będziemy się łączyć z granicami Polski na których właśnie w tej godzinie będzie odmawiany różaniec. Zapraszamy wszystkich, a zwłaszcza członków Żywego Różańca. W tym dniu nie będzie nabożeństwa różańcowego wieczorem o 17.30 Z tyłu kościoła można zabrać ulotki dotyczące tej inicjatywy. Oczywiście gdyby ktoś chciał osobiście być na granicy, to zachęcamy, szczegóły na ulotkach i stronie www.rozaniecdogranic.pl

Niedziela - przypada XVII Dzień Papieski przed kościołem odbędzie się zbiórka pieniędzy z przeznaczeniem na stypendia dla utalentowanej młodzieży pochodzącej z niezamożnych rodzin

Uroczyste poświęcenie różańców dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii św. będzie w niedzielę 8 października  2017 r. w  Sanktuarium NMP w Płokach na Mszy św. o godz. 11.00. Zapraszamy dzieci wraz z rodzicami. (Różańce zostaną rozdane na Mszy św.)

W tym roku – podobnie jak w ubiegłym – młodzież przygotowująca się do przyjęcia sakramentu bierzmowania będzie spotykać się na pierwszopiątkowej Mszy św., w czasie której odbywać się będą spotkania formacyjne. Kandydaci  z klasy 7 oraz II i III gimnazjum spotykają się 6 października na Mszy św. o godz. 16.00 w Czyżówce i o godz. 18.00 w Płokach. Prosimy aby przed Mszą kandydaci skorzystali ze spowiedzi św. na I Piątek i potwierdzili ją w indeksie. Obecność obowiązkowa.

Z tyłu kościoła jest wystawiony album o naszym nowym arcybiskupie Marku Jędraszewskim i jego posłudze koszt zakupu 30zł.

Przypominamy, że ogłoszenia i intencje Mszy św. można znaleźć na naszej stronie internetowej, do której odwiedzania serdecznie zapraszamy.