Ogłoszenia 5.05.2019 – III Niedziela wielkanocna

Msze św. są odprawiane o godz. 7.30, 11.00, na której dzieci przystąpią do swojej pierwszej Komunii Św. i o 18.00. Z racji I Niedzieli miesiąca o godz. 17.00 zapraszamy na nasze „Czuwanie z Maryją”. Po nabożeństwie zmiana tajemnic różańcowych, w  Czyżówce po Mszy św. o godz. 9.15. Przez cały miesiąc maj o godz. 17.30 nabożeństwo majowe.

W ramach składki inwestycyjnej zebrano w Czyżówce 1350 zł, w Płokach wraz z kilkoma kopertami z Czyżówki 2 940 zł. Bóg zapłać.

Poniedziałek  – Święto Św. Apostołów Filipa i Jakuba.
Środa – Uroczystość Św. Stanisława Biskupa i męczennika, głównego patrona Polski i archidiecezji krakowskiej
Niedziela – na Mszy św. o godz. 11.00 Rocznica I Komunii Świętej. To również nasza doroczna uroczystość w związku z 73 rocznicą męczeńskiej śmierci Sługi Bożego księdza Michała Rapacza. O godz. 16.40 wspólne wyjście sprzed sanktuarium z obrazem Matki Bożej. Prosimy strażaków o pomoc w niesieniu obrazu. Prosimy również o włączenie się pań z Kół Gospodyń z Płok i Czyżówki w strojach regionalnych, Róż Różańcowych i wszystkich parafian, również młodzież. Szczególnie zapraszamy kandydatów do bierzmowania w ramach spotkań przygotowujących do tego sakramentu. Po dojściu na miejsce śmierci i odmówienia koronki do Bożego Miłosierdzia z modlitwą i śpiewem litanii do Matko Bożej wrócimy do kościoła, by uczestniczyć w Mszy św. o rychłą beatyfikację Sługi Bożego. Naszym modlitwom w tym roku będzie przewodniczył ks. Infułat Franciszek Kołacz, który udzieli również sakramentu Bierzmowania naszej młodzieży. Niech nasz liczny udział wyprosi łaskę beatyfikacji ks. Michała Rapacza, która jest publicznym potwierdzeniem, że dany chrześcijanin szedł wiernie drogą swego powołania.

W Krakowie procesja z Wawelu na Skałkę ku czci Św. Stanisława biskupa i męczennika.

Tegorocznych kandydatów do sakramentu Bierzmowania zapraszamy w czwartek i piątek na nabożeństwo majowe połączone z Mszą św., a następnie na próbę. Spowiedź dla kandydatów w sobotę o godz. 9.00.

Dzieci przeżywające Rocznicę I Komunii Świętej spowiedź będą miały w sobotę o godz. 10.00. Po spowiedzi próba w kościele.

24 i 25 maja w naszym sanktuarium będziemy przeżywać Dni Kultury Chrześcijańskiej. Szczegóły na plakatach i stronie internetowej.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym ciekawy artykuł o miłości do ojczyzny.

Przypominamy, że ogłoszenia i intencje Mszy św. można znaleźć na naszej stronie internetowej.