Ogłoszenia 5.04.2020 r. – Niedziela Palmowa

Rozpoczynamy Wielki Tydzień, czas przygotowujący nas na Święta Zmartwychwstania Pańskiego.

Z powodu trwającej epidemii nie możemy w sposób bezpośredni włączyć się w liturgię tego tygodnia, dlatego gorąco zachęcamy do skorzystania z dostępnych transmisji telewizyjnych czy internetowych. Ważne jest byśmy w tym trudnym dla nas wszystkich czasie nie oddalili się od Boga.

W sanktuarium liturgia Wielkiego Tygodnia będzie odbywała się w stałym porządku, lecz bez udziału wiernych. Prosimy o duchową łączność w godzinach jej trwania. Bądźmy wtedy razem jako jedna rodzina parafialna.
Zachęcamy w tym czasie do wzbudzenia sobie DOSKONAŁEGO AKTU ŻALU oraz przyjęcia KOMUNII ŚWIĘTEJ DUCHOWEJ do pobrania

OBRZĘDY WIELKIEGO TYGODNIA

WIELKI CZWARTEK – o godz. 18.00 Msza Wieczerzy Pańskiej. Po niej przeniesienie Pana Jezusa do ciemnicy. Możliwość indywidualnej adoracji w ciemnicy w piątek od godz. 12.00.

WIELKI PIĄTEK – o godz. 15.00 Droga Krzyżowa, którą będziemy transmitować na parafialnym profilu Facebook, zapraszamy do uczestnictwa.

O godz. 18.00 Liturgia Męki Pańskiej. Po niej przeniesienie Pana Jezusa do grobu. Nawiedzenie Grobu Pańskiego w sobotę od godz. 12.00.

Przypominamy, że w tym dniu obowiązuje post ścisły – czyli posiłek 3 razy w ciąg­­u dnia, w tym jeden może być do syta i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

WIELKI SOBOTA – zgodnie z polecaniem ks. abp Marka Jędraszewskiego, naszego metropolity nie będzie tradycyjnego poświęcenia pokarmów. Tegoroczne poświęcenie pokarmów wyjątkowo odbędzie się w naszych domach, w czasie śniadania wielkanocnego. Tekst błogosławieństwa pokarmów na stół wielkanocny: do pobrania
O godz. 18.00 Liturgia Wigilii Paschalnej.

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO – porządek Mszy św. niedzielny. Nie będzie procesji rezurekcyjnej. Msze św. poranną poprzedzimy wystawieniem Najświętszego Sakramentu,  w czasie którego udzielimy uroczystego błogosławieństwa.

Od 12 kwietnia przewidywany powrót do przepisów państwowych, w Mszach św. może uczestniczyć max. 50 osób. Może to ulec zmianie, dlatego prosimy o regularne śledzenie bieżących ogłoszeń.

Przypominamy, że na czas trwania epidemii, osoby, które nie mogą uczestniczyć we Mszy świętej niedzielnej, będące w stanie łaski uświęcającej, mogą przyjąć Komunię świętą w niedzielę, w Godzinie Miłosierdzia o godz. 15.00.

Jest to również nasz dzień modlitw o rychłą beatyfikację Sługi Bożego ks. Michała Rapacza. O godz. 17.30 Różaniec z prośbami nadsyłanymi do skrzynki intencji znajdującej się na stronie sanktuarium, o godz. 18.00 Msza św. o rychłą beatyfikację.

Bóg zapłać za ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego, jak również na utrzymanie kościoła, które można składać do skarbonki w przedsionku lub na konto bankowe.

Przypominamy również o trwającym KIERMASZU OZDÓB ŚWIĄTECZNYCH na stół wielkanocny, który przygotowały DZIECI z naszej parafialnej scholii, przy współpracy z osobami zaprzyjaźnionymi z naszą scholą. Na nietypowy kiermasz zapraszamy do SKLEPU U SIÓSTR, którym jesteśmy bardzo wdzięczni za wsparcie naszej inicjatywy. Przypominamy, że wszystkie zebrane środki w czasie trwającego kiermaszu, przekażemy na materiały ochronne dla Powiatowego Szpitala w Chrzanowie. Otwórzmy serca i dłonie, bowiem to dziś i my możemy realnie pomóc w walce z epidemią. Niech to będzie nasz dar dla tych, którzy walczą o ludzkie życie.

Postarajmy się jak najgłębiej przeżyć ten ważny czas.