Ogłoszenia 28.04.2019 – II niedziela wielkanocna

Msze św. odprawiane są o godz. 7.30, 11.00 i 18.00, w Czyżówce o godz. 9.15, godzinki o godz. 7.00, nieszpory o 17.30.

Dziś obchodzimy ustanowione przez Jana Pawła II Święto Bożego Miłosierdzia. Warto podkreślić, że obraz Chrystusa Miłosiernego w naszym Sanktuarium, przed którym będziemy się modlić, namalował Adolf Hyła, ten sam który jest autorem najsłynniejszego takiego obrazu na świecie z Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w krakowskich Łagiewnikach.
Dzisiaj nasza składka inwestycyjna. Można też ją wpłacać na nasze konto bankowe, którego numer jest podany na naszej stronie internetowej. Bóg zapłać.  Przypominamy, że remontujemy wieżę i dach naszego sanktuarium.

Poniedziałek – uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika
Środa – wspomnienie św. Józefa, rzemieślnika, patrona robotników. Ten dzień podkreśla szczególną rolę pracy w życiu i rozwoju każdego człowieka. W Młoszowej odpust parafialny – suma o godz. 11.00.
W tym dniu również pierwsze nabożeństwo majowe ku czci Najświętszej Maryi Panny połączone z procesją wokół kościoła. W czasie tych nabożeństw modlimy się szczególnie za Ojca świętego, za Kościół w Polsce, o pokój na świecie, za rodziny, o powołania, o dobre urodzaje. Nabożeństwa będą odprawiane codziennie przez cały miesiąc maj o godz. 17.30
Czwartek – wspomnienie św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła.
Piątek - uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Msze święte według porządku niedzielnego. Na każdej Mszy świętej odnowienie ślubów jasnogórskich. W Myślachowicach Msza św. odpustowa o godz. 11.30. Jest to również pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź na Mszach świętych. Chorych odwiedzimy od godz. 8.30.
Sobota – wspomnienie św. Floriana, męczennika, patrona miasta Krakowa i zarazem patrona strażaków. Z tej okazji naszym płockim strażakom życzymy bezpiecznej służby, zawsze szczęśliwych powrotów z akcji, a także zdrowia, szczęścia oraz wszelkiej pomyślności w życiu osobistym. Należą się Wam ogromne podziękowania za poświęcenie w ochronie życia i mienia ludzkiego, za zaangażowanie i gotowość do niesienia pomocy. Msza św. w intencji członków OSP Płoki i ich rodzin oraz za zmarłych strażaków będzie w sobotę.
Niedziela – z racji pierwszej niedzieli miesiąca o godz. 17.00 zapraszamy na nasze tradycyjne „Czuwanie z Maryją”. Po nabożeństwie zmiana tajemnic dla Róż, w Czyżówce po Mszy św. o godz. 9.15.
A o godz. 11.00 będziemy przeżywać w naszym sanktuarium Pierwszą Komunię Świętą. W tym roku przystąpi do niej 21 dzieci. Dzieci gromadzą się o godz. 10.45. W związku z tym informujemy, że praktycznie wszystkie miejsca siedzące w naszej świątyni będą zarezerwowane dla rodzin dzieci pierwszokomunijnych. Ze względu, więc na spodziewaną bardzo dużą ilość gości, zwracamy się z prośbą do wszystkich tradycyjnie uczestniczących w naszej Mszy św. niedzielnej o godz. 11.00, aby wyjątkowo w tym dniu przyjść na Msze św. w innych godzinach.

Próby przed uroczystością odbędą się w poniedziałek i wtorek o godz.16.00 oraz w czwartek o godz. 15.00.

Spowiedź dzieci i rodziców komunijnych 4 V w sobotę o godz. 9.00

Już dziś informujemy, że w niedzielę 12 maja rocznica I Komunii Świętej oraz nasza doroczna uroczystość w związku z 73 rocznicą męczeńskiej śmierci Sługi Bożego księdza Michała Rapacza. Naszej modlitwie przy grobie Sługi Bożego i Mszy św. będzie przewodniczył ks. infułat Franciszek Kołacz, który udzieli też sakramentu Bierzmowania naszej młodzieży.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W „Gościu Niedzielnym” między innymi ciekawy artykuł o historii paryskiej katedry Notre Dam oraz o jej znaczeniu nie tylko dla Kościoła we Francji.

Parafianom i Gościom, życzymy wielu łask Bożych płynących od miłosiernego Jezusa.