Ogłoszenia 26.02.2020 r. – III niedziela zwykła

Msze św. są odprawiane o godz. 7.30, 11.00, 17.00, w Czyżówce o godz. 9.15, o godz. 7.00 godzinki, a o godz. 16.30 zamiast nieszporów, koncert kolęd w wykonaniu naszego zespołu „Płocanki”.

Bóg zapłać za ofiary składane w ramach składki inwestycyjnej. Zebrano w Czyżówce 1210 zł. Natomiast w Płokach (wraz z kilkoma kopertami z Czyżówki) zebraliśmy 3570zł. Bóg zapłać też za wpłaty na nasze konto bankowe. Przypominamy, że gromadzimy środki na kolejny etap remontu wieży, który rozpoczniemy na początku lata.

Wtorek – wspomnienie św. Tomasza z Akwinu, kapłana i doktora Kościoła.
Piątek – wspomnienie św. Jana Bosko, kapłana.
Sobota – pierwsza sobota miesiąca. Po rannej Mszy św. Litania do NMP i modlitwy za rodziców oczekujących potomstwa.
Niedziela – święto Ofiarowania Pańskiego – Matki Bożej Gromnicznej. W czasie każdej Mszy św. błogosławieństwo świec i gromnic. Prosimy o takie zabezpieczenie świec, aby uniknąć polania woskiem ubrań, ławek i posadzki. Jest to również dzień życia konsekrowanego – zbierana składka przeznaczona jest na zakony kontemplacyjne. Bóg zapłać. Święto to kończy tradycyjny okres, w którym chwalimy Jezusa kolędami, a nasze domy i kościoły ozdabiają choinki i szopki.

To również pierwsza niedziela miesiąca. O godz. 11:00 Msza z kazaniem i błogosławieństwem dla dzieci, a także poświęcenie świec dzieci przygotowujących się do I Komunii św., połączone z odnowieniem przyrzeczeń chrzcielnych. O godz. 16.00 „Czuwanie z Maryją”. Po nabożeństwie zmiana tajemnic dla Róż, w Czyżówce po Mszy św. o godz. 9.15.

Rozpoczęły się ferie szkolne. Wszystkim dzieciom, młodzieży i nauczycielom życzymy dobrego odpoczynku.

Zapraszamy dzieci ze Szkoły Podstawowej do udziału w kolejnej już edycji nadmorskich wakacji w miejscowości Sianożęty, k. Kołobrzegu, w dniach od 31 lipca do 8 sierpnia. Będzie to wspaniała okazja do odpoczynku, a także pogłębienia relacji z Panem Bogiem. Koszt wyjazdu 1100 zł. Cena obejmuje: transport kolejowy, noclegi w ośrodku wypoczynkowym (położonym w odległości 50 metrów od morza), całodzienne wyżywienie, opiekę pielęgniarsko-lekarską, nadzór ratownika podczas kąpieli, bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, przejazdy, ubezpieczenie. Do dyspozycji dzieci wydzielone kąpielisko nad morzem, infrastruktura sportowa, plac zabaw. Wypoczynek wraz z księdzem poprowadzi wykwalifikowana kadra nadzorowana przez Kuratorium Oświaty. Więcej informacji oraz zapisy (do 29 lutego, wraz z wpłatą zaliczki 400 zł) u ks. Mirosława, nr tel. 735 749 913.

Parafianom i gościom życzymy radosnej niedzieli!