Ogłoszenia 14.07.2019 r. – XV niedziela zwykła

Msze św. są odprawiane o godz.7.30, 11.00, 18.00, w Czyżówce o godz. 9.15, godzinki o 7.00, a o godz. 17.30 nieszpory.Za tydzień składka inwestycyjna zbierana przez członków Rady Parafialnej. Jednocześnie przypominamy, że można ją wpłacać na nasze konto bankowe, którego numer znajdziemy na naszej stronie internetowej. Przy okazji tej składki można już wpłacać coroczną opłatę na utrzymanie cmentarza. Zakończyliśmy prace na ten rok. Teraz czas na zapłatę. Mamy nadzieję, że do końca roku spłacimy i w przyszłym roku będziemy mogli rozpocząć kolejne prace.

Poniedziałek – wspomnienie św. Bonawentury, biskupa i doktora Kościoła
Wtorek   wspomnienie MNP w z Góry Karmel (MNP Szkaplerznej)

Z racji zbliżającego się dnia św. Krzysztofa w przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 11.00 będziemy się modlić za kierowców i wszystkich podróżujących, a po Mszy św. odbędzie się błogosławieństwo pojazdów mechanicznych. Wszyscy, którzy chcieliby pobłogosławić swoje pojazdy proszeni są o ustawienie ich na parkingu górnym lub dolnym. Ksiądz podejdzie do każdego pojazdu. Jak w poprzednie lata część ofiar zbieranych przy tej okazji będzie przeznaczona na pomoc polskim misjonarzom organizowaną przez MIVA POLSKA na zakup środków lokomocji.

27 i 28 lipca będziemy gościć Pielgrzymkę Góralską, a z 6 na 7 sierpnia tradycyjnie już będziemy gościć Pieszą Pielgrzymkę Krakowską na Jasną Górę – dekanat Sucha Beskidzka. Prosimy o zgłaszanie się na przyjęcie pielgrzymów.

Już po raz czwarty z naszego dekanatu wyruszy grupa pieszej pielgrzymki na Jasną Górę. Pielgrzymka trwa od 7 do 11 sierpnia. Zapisy odbędą się od 1 do 6 sierpnia przy parafii św. Apostołów Piotra i Pawła w Trzebini. Serdecznie zachęcamy do duchowego i fizycznego wysiłku. Szczegóły na plakacie.

Zapraszamy całą wspólnotę parafialną do udziału w zbiórce zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Zbiórka będzie miała miejsce od dnia 18 do 19 lipca do godziny 10.30, obok „Sołtysówki”. Przychody z akcji wspomogą zakup nowoczesnych inkubatorów do szpitala na Wybrzeżu Kości Słoniowej w Afryce prowadzanego przez Siostry Orionistki oraz Akcję „Wyprawka dla dzieci prowadzoną w Kamerunie przez Siostry Pallotynki.