Ogłoszenia 11.10.2020 r. – XXVIII niedziela zwykła

Msze św. są odprawiane o godz. 7.30, 11.00, 18.00, w Czyżówce o godz. 9.15. Godzinki o 7.00, nabożeństwo różańcowe codziennie o godz. 17.30.

Dziś z racji XX Dnia Papieskiego przed kościołem odbywa się zbiórka do puszek z przeznaczeniem na stypendia dla utalentowanej młodzieży pochodzącej z niezamożnych rodzin. Bóg zapłać za wsparcie.

Poniedziałek – Dzień modlitw o beatyfikację Sł. Bożego ks. Michała Rapacza. O godz. 17.30 modlitwa różańcowa w intencjach nadsyłanych do naszego sanktuarium, o godz. 18.00 Msza św.
Wtorek – wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego, prezbitera.
Środa – wspomnienie św. Małgorzaty Marii Alacoque, dziewicy.
Jest to również Dzień Edukacji Narodowej - Dzień Nauczyciela – z tej okazji wszystkim nauczycielom naszych szkół życzymy wiele satysfakcji z wykonywanej pracy, a także wielu sukcesów zawodowych i samych wzorowych uczniów.
Czwartek – wspomnienie św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła.
Piątek – wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej. Jest to nasz comiesięczny dzień modlitw za zmarłych – o godz. 17.00 wypominki, o godz. 17.30 różaniec, a o godz. 18.00 Msza św. w intencji wypominanych.
Sobota – wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika.

W przyszłą niedzielę nasza tradycyjna składka inwestycyjna, zbierana przez członków Rady Parafialnej. Ofiary można również wpłacać na nasze konto bankowe, którego numer jest na naszej stronie internetowej. Przypominamy, że gromadzimy środki na naszą inwestycję, czyli remont elewacji.

Zbliża się uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny – czas szczególnej pamięci o naszych zmarłych. Św. Jan Paweł II mówił: “Modlitwa za zmarłych jest ważną powinnością, bowiem nawet jeśli odeszli w łasce i w przyjaźni z Bogiem, być może potrzebują jeszcze ostatniego oczyszczenia, by dostąpić radości nieba”. Kościół więc nieustannie powierza w modlitwie zmarłych wiernych, a także tych, których wiarę znał jedynie sam Bóg. Jedną z form troski o zmarłych są tak zwane wypominki – jednorazowe i roczne.

Tradycyjnie przy wypominkach rocznych wypominając dwie – trzy osoby ofiara jak na Mszę św.; przy wypominkach jednorazowych ofiara dowolna.

Przypominamy, że wypominki roczne odczytywane są w każdą niedzielę przed sumą, a w Czyżówce przed Mszą św. o godz. 9.15 oraz w każdy trzeci piątek miesiąca przed wieczorną Mszą św., która odprawiana jest przez cały rok w intencji zmarłych wypominanych. Z tyłu kościoła można zabrać kartki do wpisywania zmarłych.

Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy radosnej niedzieli!