Ogłoszenia 1.11.2020 r. – Uroczystość Wszystkich Świętych

Msze św. odprawiane o godz. 7.30, 11.00, 17.00, w Czyżówce o godz. 9.15. Godzinki za Dusze Czyśćcowe o godz. 7.00.

W poniedziałek 2 XI Dzień Zaduszny – wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych – Msze św. będą odprawiane o godz. 7.00, 9.30 i 17.00, w Czyżówce o godz. 16:00.

Z racji trwającej pandemii koronawirusa nie będzie Mszy św. o godz. 13.30 i procesji na cmentarz. Będziemy modlić się za zmarłych przed każdą Mszą św. odczytując wypominki. Bardzo prosimy zachować obostrzenia sanitarne (dystans, maseczki), zachęcamy też do duchowej łączności z tymi modlitwami w domu. Podobnie w Dzień Zaduszny nie będzie Mszy św. o godz. 14.30 i procesji na stary cmentarz. Wypominki będziemy odczytywać przed każdą Mszą św.

Uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny to czas pamięci o zmarłych. Odwiedzamy ich groby, zapalmy znicze, kładziemy kwiaty. Najważniejszą formą pamięci jest jednak modlitwa. Pięknym zwyczajem jest wyczytywanie imion i nazwisk naszych bliskich zmarłych, których polecamy modlitwie Kościoła. Każde imię to osobna historia, niepowtarzalny ludzki los. Modląc się za zmarłych, dziękujemy za ich życie, za dobro, które wnieśli, prosimy o przebaczenie ich grzechów, błagamy o dar nieba. My też kiedyś będziemy potrzebowali takiej modlitwy. Można jeszcze zamawiać wypominki.

Środa – wspomnienie św. Karola Boromeusza, biskupa
Piątek – pierwszy piątek miesiąca, spowiedź w Czyżówce od godz. 15.00, Msza św. o godz. 16.00; w Płokach spowiedź od godz. 16.00. Chorych odwiedzimy od godz. 8.30.
Sobota – pierwsza sobota miesiąca, po rannej Mszy św. Litania do NMP i modlitwy za rodziców oczekujących potomstwa
Niedziela – o godz. 16.00 Czuwanie z Maryją, a po nim zmiana tajemnic dla Róż; w Czyżówce po Mszy św. o godz. 9.15.

Bóg zapłać za pozytywny odzew na nasz apel grabienia liści wokół kościoła.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W Gościu niedzielnym szereg ciekawych artykułów dotyczących aktualnych wydarzeń z życia naszej ojczyzny.