Ogłoszenia duszpasterskie 8.10.2017 r. – XXVII niedziela zwykła

Msze św. są odprawiane o godz. 7.30, 11.00, 18.00, w Czyżówce o godz. 9.15. Godzinki o 7.00, nabożeństwo różańcowe codziennie o godz. 17.30

Dziś z racji XVII Dnia Papieskiego przed kościołem odbywa się zbiórka pieniędzy z przeznaczeniem na stypendia dla utalentowanej młodzieży pochodzącej z niezamożnych rodzin. Bóg zapłać za wsparcie. Można też wysłać SMS o treści „POMOC”  na numer: 74 265 – szczegóły na plakacie.

W przyszłą niedzielę nasza tradycyjna składka inwestycyjna, zbierana przez członków Rady Parafialnej. Ofiary można również wpłacać na nasze konto bankowe, którego numer jest na naszej stronie internetowej. Przypominamy, że gromadzimy środki na naszą inwestycję, czyli remont elewacji Sanktuarium. Środki próbujemy pozyskiwać z różnych stron, a cały czas można wykupywać cegiełki – tabliczki, na których będzie imię i nazwisko ofiarodawcy. Będą one umieszczone na odnowionej elewacji. Pragniemy poinformować, że jak do tej pory najwięcej cegiełek zakupili nasi parafianie z Płok i Czyżówki – wielkie im za to Bóg zapłać. Są na razie wystawione w bocznej kaplicy.

Poniedziałek – święto bł. Wincentego Kadłubka, biskupa

Czwartek – dzień modlitwy o rychłą beatyfikację Sługi Bożego ks. Michała Rapacza. Różaniec św. wyjątkowo rozpocznie się 10 minut wcześniej, czyli o godz. 17.20, w czasie którego będziemy się modlić w złożonych intencjach.  Po nabożeństwie Msza św. w int. rychłej beatyfikacji ks. Rapacza.

Piątek – wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego, kapłana.

SobotaDzień Nauczyciela – z tej okazji wszystkim nauczycielom naszych szkół życzymy wiele satysfakcji z wykonywanej pracy, a także wielu sukcesów zawodowych i samych wzorowych uczniów.

Zbliża się uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny – czas szczególnej pamięci o naszych zmarłych. Św. Jan Paweł II mówił: “Modlitwa za zmarłych jest ważną powinnością, bowiem nawet jeśli odeszli w łasce i w przyjaźni z Bogiem, być może potrzebują jeszcze ostatniego oczyszczenia, by dostąpić radości nieba”. Kościół więc nieustannie powierza w modlitwie zmarłych wiernych, a także tych, których wiarę znał jedynie sam Bóg. Jedną z form troski o zmarłych są tak zwane wypominki – jednorazowe i roczne.

Tradycyjnie przy wypominkach rocznych wypominając dwie – trzy osoby ofiara jak na Mszę św.; przy wypominkach jednorazowych ofiara dowolna.

Przypominamy, że wypominki roczne odczytywane są w każdą niedzielę przed sumą, a w Czyżówce przed Mszą św. o godz. 9.15 oraz w każdy trzeci piątek miesiąca przed wieczorną Mszą św., która odprawiana jest przez cały rok w intencji zmarłych wypominanych. Z tyłu kościoła można zabrać kartki do wpisywania zmarłych.

Z tyłu kościoła jest wystawiony album o naszym nowym arcybiskupie Marku Jędraszewskim  i jego posłudze  koszt zakupu 30zł.

Przypominamy, że ogłoszenia i intencje Mszy św. można znaleźć na naszej stronie internetowej.