Ogłoszenia duszpasterskie 28.02.2021 – II niedziela Wielkiego Postu

Msze św. są odprawiane o godz. 7.30, 11.00 (transmisja fb), 17.00, w Czyżówce o godz. 9.15, o godz. 7.00 godzinki, o godz. 16.15 nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym.

W ramach składki inwestycyjnej zebrano w Czyżówce 980 zł., w Płokach wraz kilkoma kopertami z Czyżówki i wpłatami na konto 5 400 zł.

Drugą niedzielę Wielkiego Postu przeżywamy w naszych parafiach jako „Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami”. Obecnie na krańcach świata posługuje ponad 2 tysiące misjonarek i misjonarzy z Polski. Módlmy się więc dziś w intencji misji i postarajmy się je wesprzeć również finansowo. Wystarczy wysłać SMS o treści „MISJE” na numer 72 032. Szczegóły na plakacie.

Bóg zapłać również za ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego, które można składać do skarbonki przy ławce, a w Czyżówce do państwa Stachurskich. Można jeszcze nabyć baranka wielkanocnego i w ten sposób złożyć jałmużnę postną na dzieła Caritas – cena minimum 6 zł.

Z kalendarza liturgicznego:

Czwartek – święto św. Kazimierza, patrona Archidiecezji Krakowskiej
I Piątek miesiąca – spowiedź w Czyżówce od godz. 15.00, Msza św. o godz. 16.00. W Płokach spowiedź od godz. 16.00, nabożeństwo Drogi Krzyżowej o godz. 16.30. Chorych będziemy odwiedzać od godz. 8.30. Spotkanie wszystkich kandydatów do Bierzmowania po Mszy św. wieczornej.
I Sobota miesiąca – po Mszy św. o godz. 7.00 Litania do NMP i modlitwy za rodziców oczekujących potomstwa.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym ciekawy artykuł dot. duszpasterstwa małżonków borykających się z problemem niepłodności.

Radosnej niedzieli!