Ogłoszenia duszpasterskie 6.05.2018 r. – VI niedziela wielkanocna

Msze św. są odprawiane o godz. 7.30, 11.00  na której dzieci przystąpią do swojej pierwszej Komunii Św. i o 18.00. Z racji I Niedzieli miesiąca o godz. 17.00 zapraszamy na nasze „Czuwanie z Maryją”. Po nabożeństwie zmiana tajemnic różańcowych, w Czyżówce po Mszy św. o godz. 9.15. Jest to również nasz kolejny dzień Nowenny przed jubileuszem 100-lecia odzyskania niepodległości. W intencji Ojczyzny będziemy się modlić na czuwaniu i na Mszy św. wieczornej. Przez cały miesiąc maj o godz. 17.30 nabożeństwo majowe.

Z racji Białego Tygodnia nasze Dni Krzyżowe wyjątkowo będą za tydzień czyli 14, 15, 16 maja

Wtorek  – Uroczystość Św. Stanisława Biskupa i męczennika, głównego patrona Polski i archidiecezji krakowskiej

W piątek zapraszamy Służbę liturgiczną Ołtarza ministrantów  i lektorów na Majówkę o 17.30 a po Mszy św.  zbiórka w kościele.

Sobota – nasza doroczna uroczystość w związku z 72 rocznicą męczeńskiej śmierci Sługi Bożego księdza Michała Rapacza. O godz. 16.40 wspólne wyjście sprzed sanktuarium z obrazem Matki Bożej i tu prosimy strażaków o pomoc w niesieniu obrazu. Prosimy również o włażenie się pań z Kół Gospodyń z Płok i Czyżówki w strojach regionalnych, Róż Różańcowych i wszystkich parafian, również młodzież.  Szczególnie zapraszamy kandydatów do bierzmowania w ramach spotkań przygotowujących do tego sakramentu. Po dojściu na miejsce śmierci i odmówienia koronki do Bożego Miłosierdzia z modlitwą i śpiewem litanii do Matko Bożej wrócimy do kościoła, by uczestniczyć w Mszy św. o rychłą beatyfikację Sługi Bożego. Naszym modlitwom w tym roku będzie przewodniczył ks. Andrzej Scąber referent do spraw beatyfikacji Diecezji Krakowskiej. Niech nasz liczny udział wyprosi łaskę beatyfikacji ks. Michała Rapacza, która jest publicznym potwierdzeniem że dany chrześcijanin szedł wiernie drogą swego powołania.

W przyszłą niedzielę w Krakowie procesja z Wawelu na Skałkę ku czci Św. Stanisława biskupa i męczennika. O godz. 11.00 w naszej świątyni rocznica I Komunii św. dla klas IV. Dzieci gromadzą się 15 minut wcześniej przed kościołem. Próba będzie w czwartek o godz. 18.30. Obecność obowiązkowa.

18 i 19 maja w naszym sanktuarium będziemy przeżywać Dni Kultury Chrześcijańskiej. Szczegóły na plakatach i stronie internetowej.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym m. in. : O najsmutniejszym wyroku ostatnich lat i o bezbronnym dziecku Alfiem, którego historia zjednoczyła w modlitwie ludzi na całym świecie.

Przypominamy, że ogłoszenia i intencje Mszy św. można znaleźć na naszej stronie internetowej.