Przeskocz do treści

Ogłoszenia duszpasterskie 3.12.2017 r. – I niedziela adwentu

Msze św. o godz. 7.30, 11.00, 17.00, w Czyżówce o godz. 9.15, o godz. 7.00 godzinki, a o godz. 16.00 Czuwanie z Maryją, po którym zmiana tajemnic dla Róż. W Czyżówce po Mszy św.  o godz. 9.15

Wszystkich, a zwłaszcza dzieci, zapraszamy na adwentowe roraty, które będziemy odprawiać – w sanktuarium od poniedziałku do piątku o godz. 17.00, w sobotę o godz. 7.00, a w kaplicy od poniedziałku do piątku o godz. 16.00. Bardzo prosimy, aby dzieci na roraty przychodziły z lampionami – pod koniec Adwentu będzie to związane z niespodziankami. Będzie też inna adwentowa atrakcja. Każde dziecko otrzyma planszę, a w kolejnych dniach obrazki, które będziemy na niej przyklejać. Za zebranie wszystkich naklejek również będzie nagroda. W tym roku temat Rorat brzmi: Strażnik Skarbów. Będziemy spotykać się ze Św. Józefem

Są już świece „Caritas” – Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Ich nabycie jest gromadzeniem środków do udzielenia tej pomocy. Cena minimum 6 zł.

W tym tygodniu:

            Poniedziałek - Jutro wspomnienie św. Barbary, dziewicy i męczennicy. Jest to święto górników, a w Czyżówce święto patronalne kaplicy – o godz. 16.00 „suma odpustowa” w intencji górników i wszystkich mieszkańców z Czyżówki. Mszy św. będzie przewodniczył ks. Damian Zając. Natomiast w sanktuarium o godz. 10.00  Msza św. o błogosławieństwo Boże dla górników i emerytów kopalń Janina, Piast, Ziemowit Janina i była Siersza oraz ich rodzin, a także za tych którzy zmarli  albo zginęli tragicznie.

Środa – wspomnienie Św. Mikołaja, biskupa, w tym dniu cieszymy się z wszelkiego rodzaju objawów dobroci i życzliwości.

Czwartek – wspomnienie Św. Ambrożego, biskupa, i doktora kościoła.  Spotkanie Scholii z niespodzianką wyjątkowo w czwartek po Mszy św. o godz. 18.00

Piątek – uroczystość Niepokalanego poczęcia N.M.P. Na Mszy Św. poświęcenie medalików, obrazków i innych pamiątek religijnych.

Niedziela – Za tydzień (10 XII) zapraszamy Dzieci przygotowujące się do I Komunii św. wraz z Rodzicami na Mszę Św. o godz. 11.00, na której będzie poświęcenie medalików.

Młodzież ze wszystkich klas gimnazjalnych przygotowująca się do przyjęcia sakramentu bierzmowania nie będzie miała tradycyjnego pierwszo-piątkowego spotkania, lecz w czasie Adwentu uczestniczy w odpowiedniej ilości Mszach świętych roratnich – szczegóły na stronie internetowej.

Pan Krzysztof Jedynak w Płokach i pan Miłosz Demianiuk w Czyżówce zostali poproszeni o rozniesienie do domów i rodzin naszej parafii poświęconych opłatków wigilijnych na znak naszej wspólnej więzi parafialnej. Ofiary składane przy tej okazji są przeznaczone na fundusz posługi organistowskiej sprawowanej w naszym kościele i kaplicy. W Czyżówce będzie to w sobotę.

W tym roku już po raz kolejny w Płokach i w Czyżówce do domów naszej parafii wyruszą w święta kolędnicy misyjni. W tym roku polskie dzieci, młodzież oraz dorośli przyjdą z pomocą dzieciom w Syrii i w Libanie.

Kolędnicy złożą wizytę rodzinom w swoich parafiach, aby podzielić się z nimi radością z Bożego Narodzenia, darem wiary i misyjną pasją.  Zwrócą też uwagę na trudną sytuację swoich rówieśników, którzy cierpią z powodu konfliktów zbrojnych. Będą też zachęcać do wsparcia najmłodszych ofiar wojny skromnym datkiem i modlitwą o pokój na Bliskim Wschodzie.

Zapraszamy młodzież i starsze dzieci do udziału w tym jakże pięknym dziele. Pierwsze spotkanie organizacyjne odbędzie się w Płokach w piątek o godz. 19.00 na plebanii.

Nawiązując do tradycji adwentowej zbiórki żywności i przedmiotów potrzeby osobistej prosimy w/g możliwości o przyłączenie się do składania rzeczy obok ławek pod chórem. Dary można składać do 17 XII. Do zbiórki tej włącza się Koło Emerytów i Rencistów. Płoki

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

W Gościu Niedzielnym znajdziemy ciekawy artykuł: dlaczego pokolenie nastolatków z komórką w ręku jest najmniej religijna generacją w historii?

Przypominamy, że ogłoszenia i intencje Mszy św. można znaleźć na naszej stronie internetowej.

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych i funkcjonalnych. Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia ich w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje. more information

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych i funkcjonalnych. Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia ich w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje.

Close