Ogłoszenia duszpasterskie 15.07.2018 r. – XV niedziela zwykła

Msze św. są odprawiane o godz.7.30, 11.00, 18.00, w Czyżówce o godz. 9.15, godzinki o 7.00, a o godz. 17.30 nieszpory.

Dziś zapowiadana składka inwestycyjna. Bóg zapłać za każdą ofiarę.

Z racji zaostrzenia przepisów bezpieczeństwa musimy zrobić specjalną instrukcję bezpieczeństwa i rozwiązać problem hydrantu przeciwpożarowego wewnątrz kościoła. To koszt kilkunastu tysięcy złotych. Poza tym spłacamy jeszcze dotychczasowy remont elewacji i wieży. Nie jest to  łatwe, ale idziemy do przodu.

Poniedziałek – wspomnienie NMP z Góry Karmel (Matki Bożej Szkaplerznej).

Piątek – wspomnienie bł. Czesława, kapłana, nasz dzień modlitwy za zmarłych. O godz. 17.30 wypominki, a o 18.00 Msza św. w intencji zmarłych wypominanych.

Niedziela – wspomnienie św. Marii Magdaleny.

Z racji zbliżającego się dnia św. Krzysztofa w przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 11.00 będziemy się modlić za kierowców i wszystkich podróżujących, a po Mszy św. odbędzie się błogosławieństwo pojazdów mechanicznych. Wszyscy, którzy chcieliby pobłogosławić swoje pojazdy proszeni są o ustawienie ich na parkingu górnym lub dolnym. Ksiądz podejdzie do każdego pojazdu. Jak w poprzednie lata część ofiar zbieranych przy tej okazji będzie przeznaczona na pomoc polskim misjonarzom organizowaną przez MIVA POLSKA na zakup środków lokomocji.

Z 6 na 7 sierpnia tradycyjnie już będziemy gościć Pieszą Pielgrzymkę Krakowską na Jasną Górę – dekanat Sucha Beskidzka. Prosimy o zgłaszanie się na przyjęcie pielgrzymów.

Już po raz czwarty z naszego dekanatu wyruszy grupa pieszej pielgrzymki na Jasną Górę. Pielgrzymka trwa od 7 do 11 sierpnia. Zapisy odbędą się od 1do 6 sierpnia przy parafii św. Apostołów Piotra i Pawła w Trzebini. Serdecznie zachęcamy do duchowego i fizycznego wysiłku. Szczegóły na plakacie.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W „Gościu Niedzielnym” m.in.  szkaplerzu, który towarzyszył Janowi Pawłowi II do ostatnich chwil, a dla wielu katolików stał się stylem życia; fakty i mity o kleszczach wg Tomasza Rożka.

Przypominamy, że ogłoszenia i intencje Mszy św. można znaleźć na naszej stronie internetowej