Ogłoszenia 18.10.2020 r. – XXIX niedziela zwykła

Msze św. są odprawiane o godz. 7.30, 11.00, 18.00, w Czyżówce o godz. 9.15, godzinki o godz. 7.00, codziennie o godz. 17.30 nabożeństwo różańcowe.

Tydzień temu w czasie „Dnia Papieskiego” zebraliśmy 915 zł na Dzieło Nowego Tysiąclecia. Bóg zapłać za wsparcie.

Dzisiaj składka inwestycyjna. Bóg zapłać za każdą ofiarę. Pieniądze można również wpłacać na nasze konto parafialne, którego numer jest na naszej stronie internetowej. Zbieramy na pokrycie kosztów remontu elewacji. Zachęcamy do zakupu tabliczek granitowych, duża część już jest wyeksponowana pod hasłem Fundatorzy odnowy sanktuarium. Bóg zapłać za zrozumienie i pomoc.

Wtorek – uroczystość św. Jana Kantego, głównego patrona archidiecezji krakowskiej
Czwartek – wspomnienia św. Jana Pawła II, papieża

W przyszłą niedziele zmiana czasu z letniego na zimowy. Msze św. wieczorne będą odprawiane o godz. 17:00, nabożeństwa różańcowe o 16:30.

Przyjmujemy na wypominki. Tradycyjnie przy wypominkach rocznych wypominając dwie – trzy osoby ofiara jak na Mszę św.; przy wypominkach jednorazowych ofiara dowolna. Z tyłu kościoła są do zabrania kartki do wpisywania zmarłych.

Przed zbliżającymi się uroczystościami Wszystkich Świętych i Dniem Zadusznym, prosimy o uporządkowanie grobów naszych bliskich. Może warto zatroszczyć się też o groby zapomniane, gdzie nie ma już kto o nie dbać. A ze szczególną prośbą zwracamy się o pomoc w grabieniu liści na starym cmentarzu. Gdyby nie padało, spróbujemy zorganizować się w sobotę 24 października od godz. 9.00 – będzie to duża pomoc w uporządkowaniu tego cmentarza. Bóg zapłać za zrozumienie i pomoc.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym m.in. artykuł Do ust czy na rękę – jak przyjmować Komunię Świętą.

W związku z wprowadzonymi od 17 października br. obostrzeniami sanitarnymi w naszej świątyni parafialnej w czasie liturgii może przebywać 80 osób, w kaplicy 20 osób.

Ponieważ nie wszyscy wierni, mimo gorącego pragnienia, będą mogli brać udział we Mszy św. w niedziele oraz w innych dniach nakazanych, mogą skorzystać z dyspensy udzielonej przez naszego abp Marka Jędraszewskiego. Skorzystanie z dyspensy oznacza, że nieobecność na Mszy w dniu nakazanym nie jest grzechem. Niniejsza decyzja obowiązuje aż do odwołania.